e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 503 návodů zdarma

Aktuality

Suchý zip samolepicí v akci Kup teď - sleva 40 % (16.01.2018)

Suchý zip samolepicí v akci Kup teď - sleva 40 %
Stříhaný suchý zip je samolepicí, skládá se z plyše a háčku. Šíře zipu je 20 mm. Využijete ho v oděvnictví, obuvnictví, můžete jím připevnit nápisy, obrázky apod.
Více...

Novinka: Knihařský šroub (12.01.2018)

Novinka: Knihařský šroub
Knihařský šroub využijete k upevnění knižní vazby, výrobě alb, zápisníků, diářů, sestavení vzorníků apod. Průměr hlavičky je 10 mm.
Více...

Sleva 90 %: Nažehlovací záplaty s 3D puntíky (09.01.2018)

Sleva 90 %: Nažehlovací záplaty s 3D puntíky
Nažehlovací záplaty jsou vhodné jako zajímavý doplněk na saka, košile nebo kalhoty. Využívají se hlavně tam, kde je třeba zpevnit nebo zaplátovat některé části oděvu (kolena, lokty atd.). Povrch nažehlovacích riflových záplat zdobí puntíky, které jsou tvořeny klasickým sítotiskem, který pak nabyde 3D rozměr.
Více...

Sleva 95 %: Kovové růžičky Ø12 mm (04.01.2018)

Sleva 95 %: Kovové růžičky Ø12 mm
Kovová 3D růžička je vyrobená z pevného kvalitního materiálu, který lze tvarovat, ale zároveň dobře drží tvar. Růžičku můžete navléknout na ketlovací nýtek (průvlek vede středem květu) a zavěsit ji na řetízek pro vytvoření náramku cinkáčku. Nebo ji nalepte bižuterním lepidlem do vhodného lůžka.
Více...

Novinka: Vatové hlavičky Ø30 mm (03.01.2018)

Novinka: Vatové hlavičky Ø30 mm
Z vatové hlavičky s obličejem můžete vyrobit různé postavičky, panenky, loutky, maňásky apod. Hlavička má zespodu malý otvor, do kterého můžete zapíchnout špejli či drátek a umístit například do květináče.
Více...
Zobrazit i starší aktuality
Odebírat novinky

Návod na Shamballa náramek

Shamballa náramek

Mnoho lidí považuje Shamballa náramky jen za módní hit. Původní význam těchto náramků je však mnohem hlubší. Shamballa je mýtické království, které se má nacházet hluboko uvnitř Asie a je symbolem osvícení, míru a dokonalosti. Kousek z tohoto se skrývá také uvnitř každého Shamballa náramku, který si můžete pomocí našeho návodu sami vyrobit.

 

Ale to není vše. V návodu jsou využity korálky z tyrkenitu, velmi oblíbeného kamene, kterému jsou připisovány mnohé pozitivní účinky. Tyrkenit je kámen zvaný howlit barvený do tyrkysové barvy. Howlit přináší úlevu při nespavosti a zároveň udržuje rovnováhu vápníku v těle. Přispívá k dobrému stavu zubů, kostí i měkkých tkání.

 

Shamballa náramek vyrobený pomocí korálků z tyrkenitu ocení tedy všichni, kdo mají rádi hlubší význam nošených šperků a zároveň neopovrhují možnou léčivou silou kamenů. To však samozřejmě není podmínkou pro jejich tvorbu ani nošení.

 

Náramky si můžete vyrobit také z jiných korálků, ať už přírodních, skleněných či plastových. Fantazii ani vašemu vkusu se meze nekladou. Náramky Shamballa vypadají vždy skvěle a lze je nosit k jakémukoli oblečení. Jedná se o unisex náramky, mohou je tedy nosit ženy i muži bez ohledu na to, zda řeší jejich hlubší význam, nebo zda se jim "jen líbí".

 

Na výrobu náramku potřebujeme:

  • lepidlo (sekundové gelové nebo lepidlo na textil)
  • tvrdou destičku
  • 2 klipsy

Shamballa náramek - pomůcky

Postup:

1. Ustřihneme šňůru dlouhou asi 50 cm, navlečeme na ni větší korálky a klipsama přichytíme šňůru k destičce.
Shamballa náramek 1
2. Šňůra se začne po pár korálkách třepit, můžeme ji tedy navléct pomocí tenkého drátku.
Shamballa náramek 2
3. Ustřihneme druhou šňůru dlouhou asi 90 cm, uprostřed ji přivážeme jednoduchým uzlíkem na šňůru, kterou máme nataženou na destičce. Přivážeme ji nad korálky.
Shamballa náramek 3


4. Na levém konci uděláme volný uzlík, ten nám bude ukazovat vodící stranu šňůry.  Tuto šňůru s uzlíkem provlečeme pod nataženou šňůru na destičce a položíme přes pravou šňůru.
Shamballa náramek 4
5. Pravou šňůru provedeme vzniklým okem.
Shamballa náramek 5
6. Vznikne uzlík, který dobře utáhneme.
Shamballa náramek 6
7. Uděláme další dva uzlíky. Vždy dáváme pozor, kterou stranou šňůry začínáme - vždy tou s uzlíkem. Poté posuneme první korálek k uzlíkům. Další uzlík uděláme za korálkem stejným způsobem, jako jsme vázali předchozí uzlíky.
Shamballa náramek 7
8. Pokračujeme dalším uzlíkem.
Shamballa náramek 8
9. Takto uděláme vždy mezi korálky 5 uzlíků.
Shamballa náramek 9
10. Za čtvrtým korálkem uděláme 3 uzlíky. Na šňůry navlečeme menší korálky, na každou stranu jeden.
Shamballa náramek 10
11. Doděláme tři uzlíky za malými korálky.
Shamballa náramek 11
12. Pokračujeme až do konce náramku.
Shamballa náramek 12
13. Ustřihneme šňůry, kterými jsme pletli uzlíky.
Shamballa náramek 13
14. Náramek sundáme z destičky, dáme ho pod ni tak, aby byl rovnoběžně s krátkou stranou destičky. Konce šňůr přehneme přes destičku nahoru, položíme je, urovnáme vedle sebe a přichytíme klipsem. Ustřihneme další šňůru dlouhou asi 40 cm, uděláme uzlík uprostřed na obou šňůrách náramku. Jeden konec opět označíme uzlíkem jako vodící šňůru.
Shamballa náramek 14
15. Uděláme 10 uzlíků.
Shamballa náramek 15
16. Konce po dopletení ustřihneme. Zůstane nám takovýto náramek, který má posunovací část. Ta slouží na roztažení náramku, aby se dal pohodlně navléct na ruku.
Shamballa náramek 16
17. Všechny konce, které jsme ustřihli, zalepíme lepidlem. Středovou posuvnou část lepíme opatrně, abychom nezalepili i šňůry uvnitř, které se mají posouvat. Sekundové lepidlo tedy musí být gelové, protože obyčejné by zateklo dovnitř.
Shamballa náramek 17
18. Konce šňůr můžeme ozdobit menšími korálky. Za nimi uděláme uzlíky. Šňůry necháme dlouhé asi 7 cm, zbytek odstřihneme a opět zalepíme lepidlem. A máme hotovo.
Shamballa náramek 18

Shamballa náramky můžeme tvořit z jakýchkoliv korálků. Doporučujeme vyzkoušet lávové korálky či oblíbené dřevěné korálky. Elegantnější Shamballa náramek si můžete vyrobit pomocí broušených plastových korálků nebo voskovaných perel.

Shamballa náramek 19

Autorka návodu: Anna Nesvadbová

 

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

koralky@stoklasa.cz

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2018
- všechna práva vyhrazena

Rokajl Preciosa

Voskované perly

Látková dekorativní plsť