e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 540 návodů zdarma

Aktuality

Příze Marshmallow (17.08.2018)

Příze Marshmallow
Silná příze Marshmallow je objemná, ale lehká. Tvoří ji tunýlek pletený z jemné hladké bavlny vyplněný vláknem. Tunýlek je bez švu. Dobře se vám s ní bude pracovat velkými jehlicemi nebo rukama. Na etiketě je přiložena šicí niť v barvě příze. Přízi využijete na výrobu dek, deček, maxi přehozů na postel, polštářů a podobných doplňků.
Více...

Dřevěný dekorační knoflík (10.08.2018)

Dřevěný dekorační knoflík
Barevný mix dřevěných dekoračních knoflíků s reliéfem štepování můžete použít ke zdobení foto rámečků, krabiček, výrobě originálních obrazů apod. Hodí se k nalepení na dřevěné kolíčky nebo třeba magnety.
Více...

Mozaika (20.06.2018)

Mozaika
Hodí se na materiály jako je plast, dřevo, kámen, kov, keramika a jiné. Hrany a rohy jsou mírně zaoblené, nejsou ostré. Kamínky se dají stříhat nůžkami. Mozaikou můžete ozdobit kartónové a dřevěné krabičky, květináče, šperkové polotovary, skleněné vázy, svícny, lahve, amfóry, kameny apod.
Více...

Dřevěné korálky (16.05.2018)

Dřevěné korálky
Barevné dřevěné korálky využijete na výrobu náhrdelníků, náramků i náušnic. Jsou velice oblíbené a lehké. Hodí se i na kombinování s pedigem.
Více...

Pěnová guma Moosgummi (16.05.2018)

Pěnová guma Moosgummi
je vynikající kreativní materiál. Ve velkém formátu se hodí např. na potažení nástěnky. Můžete ji stříhat, ozdobně prošívat, lepit, nahřívat a tvarovat. Má neuvěřitelné možnosti použití v dekorování pevných povrchů, vrstvení různých barev a kombinování s dalším výtvarným materiálem.
Více...
Zobrazit i starší aktuality
Odebírat novinky

Návod na trojitý náramek na stavu

Vyrobte si s námi náramek v duhových barvách na speciálním stavu!

 

Pro vás, kteří jste podlehli gumičkování, máme další slibovaný návod. Tentokrát jde o náramek, s jehož výrobou se zároveň naučíte používat speciální stav na gumičkování nejen náramků, ale i různých 3D objektů a přívěsků. Pro lepší viditelnost průhledného stavu jsou fotky foceny na černém pozadí.

Budete potřebovat:

- Gumičkový stav

- Háček

- Esičkovou koncovku

- Sadu barevných gumiček

*Háček a koncovka bývá přiložena v každém gumičkovém balíčku, máme na mysli tedy komponenty pro gumičkování určené, nejde o klasické pletací zboží.

Postup práce:

Náš stav je složený ze tří řad hrotů, které si můžete libovolně nastavit podle potřeby. Na výrobu náramku budete potřebovat prostřední řadu hrotů vepředu – do tvaru špice, jako vidíte na obrázku. Všimněte si, že otevřené konce hrotů jsou směrem dozadu, je to z důvodu snadnějšího vkládání háčku při samotné práci s gumičkami. Dbejte na to, aby tyto dutiny v hrotech směřovaly dozadu.

Budete postupně navlékat gumičky podle barev duhy za sebou v jednotlivých řadách. Je důležité jednotlivé řady nepřeskakovat, musíte je poctivě navlékat ze předu směrem dozadu, aby se vám pěkně provázaly. Dejte si tedy přední hrot směrem k sobě a navlékněte první tři gumičky (my jsme zvolili žlutou barvu, ale záleží jen na vás, jaké si barvičky uděláte). Navlékáte směrem dozadu z prvního na druhý hrot. V dalším kroku navlékněte oranžové gumičky od hrotu č. 2 ke hrotu č. 3. Opět navlékáte ve všech řadách směřujících dozadu.


Takto postupujete až na konec stavu, přičemž barvami tvoříte postupně duhu. Opět připomínáme, že gumičky musíte navlékat postupně, aby se překrývaly stále stejně.

Nyní budete navlékat pouze bílé gumičky do tvaru trojúhelníků jako vidíte na obrázku. Pokryjte jimi postupně celý stav. (V našem návodu používáme bílé gumičky, které celý náramek v konečném výsledku zesvětlí. Kdo má rád tmavé barvy, může navlékat černé. Také vypadá dobře, když se navlékají trojúhelníky ve stejné barvě jako jsou gumičky dole pod ním, ale to doporučujeme až v případě dalšího pokusu, pro začátečníky je dobré, když vidí jednotlivé barvy řad a trojúhelníků odlišně). V této fázi je dobré, když si ještě gumičky posunete na hrotech směrem dolů, když jsou gumičky hned nahoře pod rantlíkem, mají tendenci z hrotů utíkat.


Když máte celý stav pokrytý trojúhelníky, celý jej otočte, nyní budete gumičkovat zezadu dopředu. (Na některých stavech jsou vyraženy malé šipky, které udržují přehled o jednotlivých směrech.) Vezměte si háček a první gumičku zachyťte a vrchem přes hrot navlékněte na další směrem dozadu (trojúhelníková gumička se nehýbe).


Totéž udělejte s prostřední řadou.


A nakonec se třetí řadou.


Pokračujte dalšími třemi gumičkami v následující řadě.

Tímto postupem dojeďte až na konec stavu. Dbejte na to, abyste nevynechali žádnou gumičku. Náramek by se vám rozpáral a celá práce by přišla nazmar. Je nutné opět postupovat zepředu dozadu, aby se jednotlivé gumičky správně provázaly. (Osvědčilo se nám gumičkovat po celých řadách zepředu až na konec stavu – nejprve pravou řadu, pak celou prostřední a nakonec celou levou. U tohoto systému se lépe práce kontroluje a gumičky nevynecháváme.)


Hotovo? Právě máte utkanou první půlku náramku. Začněte jej z hrotů sundávat zezadu směrem dopředu. Poslední tři koncové hroty nesundávejte, náramek by se rozpáral.

Nyní bude nutné přemístit gumičky z prvních hrotů na poslední. Všechny gumičky z prvních hrotů postupně sejměte na háček, díky kterému je snadno přemístíte, kam budete potřebovat. Zatím si náramek odložte stranou.
Na předposlední a poslední hroty navlékněte gumičky jako vidíte na obrázku.


Teď na poslední hroty navlékněte gumičky z první poloviny náramku, co visí na háčku.


Poté, co jste na poslední hroty nasadili první polovinu náramku, dejte opět hroty špicí dopředu a začněte postupně navlékat gumičky zepředu dozadu jako když jste dělali začátek náramku. Při navlékání posledních gumiček dbejte na to, abyste je dali dolů pod poslední již navlečené.


Celý stav opět pokryjte bílými trojúhelníčky.


Otočte stav naopak (navlečený první kus náramku budete mít u sebe) a začněte již známým způsobem gumičkovat pokračování náramku. Opět dbejte na to, abyste gumičkovali postupně zepředu dozadu a nikde nevynechali.


Když máte celý náramek provázaný až dopředu, můžete jej opět zezadu sundat z hrotů. Ale u prvních tří se zastavte, tam ještě musejí gumičky zůstat.

Tyto poslední gumičky opět sejměte na háček. Spojte je dohromady do jedné poloviny plastové koncovky esíčka a sundejte z háčku.

Připojte do druhé poloviny esíčka druhý konec náramku. Bílé gumičky, které trčí z posledních řad náramku a vypadají nevzhledně odstřihněte.

A jsme v cíli našeho snažení, máme hotovo a náš úžasný náramek je na světě!


Pro příjemný letní vzhled jsme vyrobili návod s duhovým náramkem, avšak jakou zvolíte barevnou kombinaci, to je zcela na vás a vašem vkusu. Obhlédněte svůj šatník, vzpomeňte si na své oblíbené barvy a vymyslete si své vlastní skvotné barevné kombinace. Vždy vám vznikne jedinečný originál, kterým budete udivovat své okolí. Pro inspiraci přidáváme jednu odlišně barevnou verzi náramku z dílny autorky návodu.

 

Autorkou návodů je velmi šikovná paní Lucie Zmijová.

Pokud se vám práce se stavem líbila, můžete se těšit na další pokračování. V některém z budoucích návodů vám ukážeme, jak si můžete vyrobit květinu, ze které lze vytvořit náramek nebo přívěsek.

Věříme, že už se těšíte. Přejeme vám mnoho zábavy a zdaru při práci!

Kam dále?

Jednoduchý návod na náramek z gumiček

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2018
- všechna práva vyhrazena

Rokajl Preciosa

Voskované perly

Látková dekorativní plsť