e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm
Dřevěné korálky se díky většímu průvleku výborně navlékají na šňůrky, provázky apod. Lze je použít v kombinaci i s jinými tvořivými technikami např. v kombinaci s pedigem, hodí se na výrobu lapačů snů, na výrobu postaviček a zvířátek apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno motý (13.04.2022)

Bavlněná látka / plátno motý
Bavlněná látka s obrázky motýlů je vhodná na šití polštářů, povlečení, závěsů, ubrusů, tašek, pytlíků apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Fimo pomůcky v naší nabídce!

Tagy: fimo

Práce s fimo hmotou a dalšími polymerovými hmotami je v současnosti velice oblíbenou technikou. I my máme na našem eshopu Stoklasa v nabídce mnoho užitečných Fimo pomůcek a tak si dovolujeme na ně upozornit. Třeba vás inspirujeme a pomůžeme ve výběru vhodných pomůcek pro vaše tvoření. Všechny produkty nalezenete na našem eshopu, kam se dostanete kliknutím na označené názvy či obrázky výrobků.

Strojek na fimo hmoty

Tento FIMO strojek, který je při práci s fimo hmotami neocenitelný pomocník, si snadno zamilujete! Obsluha  je jednoduchá a rychlá. Snadno se udržuje, má nastavitelný ocelový váleček na rozválení těsta, odnímatelné držadlo s plastovou rukojetí a upevnění na stůl pomocí svěráku proti sklouzávání.

Rozměry: nudlovač 19,5x12x13,5 cm, přídavný nudlovač 17,5x3,5x11 cm, váží cca 3,5 kg.
Rozvalování - 6 možných nastavení tloušťky, nudlovač - šířka nudlí od 2 - 6,5 mm.

Hladký rozvalovací váleček

Tento váleček patří mezi speciální nástroje pro práci s FIMO hmotou. Používá se zejména na rozválení polymerových hmot. Můžete jej ale použít i k nanášení inkoustů různých barev nebo tvoření  textur z fima, které jsou určené k "razítkování". Váleček je vyroben z hladké gumy, kovové konstrukce a plastové rukojeti, která je ukončena  jakýmsi stojánkem, který slouží k odkládání válečku a vylučuje tak ušpinění pracovní plochy.
Délka válečku je 15 cm, průměr válečku je 28 mm. Délka rukojeti je 12 cm.

Krájecí ozdobný váleček na fimo

Váleček s náhradními nástavci široký 12 cm, dlouhý 19 cm. Je určený na krájení a zdobení fima a polymerových hmot. Vyrobte si s touto jednoduchou pomůckou krásné strukturální stuhy, mašle a proužky. Sada obsahuje oddělovače různých šířek a krájecí kolečka různých tvarů. Lze vykrájet pruhy o šířce 6 mm, 13 mm a 25 mm. Sada obsahuje 9 reliéfních krájecích kroužků a 3 rovné krájecí kroužky o průměru 42 mm. Dále sada obsahuje 9 různě širokých mezerníků.

Návod k použití: z fima nebo jiné polymerové hmoty vyválejte nejlépe akrylovým válečkem dlouhou placku. Fimo doporučujeme válet na potravinové fólii, nebo rozstřihnuté euro složce, půjde vám pak lehce stáhnout a nepřilepí se. Krájecí váleček si lehce potřete vlhčeným dětským ubrouskem, aby se nepřilepil a lehkým tlakem a tahem vyřežte ozdobné pruhy. Na papíru na pečení, nebo dlaždičce vytvarujte do potřebného tvaru, vložte na plech do trouby a upečte podle pokynů výrobce.


Dekorační gel na fimo

Průsvitný ozdobný gel skýtá zcela nové možnosti dekorace fimo hmot a následných výrobků. Po ztuhnutí dokáže slepit jednotlivé kousky FIMO hmoty, přenést obrázek z barevných a černobílých fotek a obrázků, lze ho míchat s olejovými barvami a inkoustem.

Použití: naneste na obrázek tenkou vrstvu gelu a dávejte pozor, aby nevznikly bublinky. Připravený plátek a obrázky pečte v elektrické troubě na 110°C - 30 min. Po upečení nechte gel vychladnout a ponořte obrázky do vodní lázně, aby šel papír lehce dolů. Po změknutí papíru obrázek odloupněte a zbytky jemně odrolte. Vznikne tenký gelový plátek s obrázkem z obou stran. A obrázek je přenesen.

Tvořítka na fimo - sada mix tvarů

Sada dvanácti mini tvořítek. Snadné vykrojení zvířat, květin a dalších oblíbených motivů. Tohoto šikovného pomocníka si velice rychle oblíbíte, usnadní vám práci s polymerovými hmotami. Tvary naleznou široké uplatnění při výrobě dekorací nebo šperků. Jednotlivé motivy: ptáček, měsíc, postavička, srdce, medvěd, kočka, tučňák, mašle, hvězda, list, květ a delfín.

Návod k použití: z fima si vyválejte nejlépe akrylovým válečkem tenkou placičku. Hlavici se zvoleným motivem nasaďte na díl s pístem. Vykrajovací šablonu lehce přetřete vlhčeným dětským ubrouskem, zabráníte tak přilepení vykrajované hmoty. Na placičku položte tvořítko a tvar vykrojte. Tvořítko zvedněte, píst vytlačte a vyřezanou hmotu opatrně vyloupněte. Snažte se pracovat opatrně, abyste tvar nepoškodili a nezdeformovali. Pokud potřebujete, nezapomeňte před pečením udělat dírku na zavěšení. Fimo nebo jinou polymerovou hmotu položte na pečící papír nebo dlaždičku, umístěte na plech na pečení a upečte podle návodu výrobce.

Sada tvořítek - lístky

Sada tří tvořítek, tentokrát ve tvaru listů. Vykrojené listy mají rozměry 18 x 27 mm, 20 x 32 mm, 25 x 40 mm. Hloubka tvořítka je 9 mm. Každé je vysoké 55 mm, průměry měří 33, 39 a 48 mm. Snadné a precizní zpracování listů. Tohoto šikovného pomocníka si velice rychle oblíbíte. Vyrobené listy najdou široké uplatnění při výrobě dekorací nebo šperků. Raznice s jemným žilkováním usnadní práci s polymerovými hmotami nebo plastelínou.

Návod k použití: z fima si vyválejte nejlépe akrylovým válečkem tenkou placičku. Žilkování lehce přetřete vlhčeným dětským ubrouskem, zabráníte tak přilepení otiskované hmoty. Na placičku položte tvořítko, list vykrojte a lehkým tlakem pístu obtiskněte strukturu. Tvořítko zvedněte, píst vytlačte na maximum a obtisknutou hmotu lehce sloupněte. Snažte se pracovat opatrně, abyste nepoškodili žilkování. Pokud potřebujete, nezapomeňte před pečením udělat dírku na zavěšení. Fimo nebo jinou polymerovou hmotu položte na pečící papír nebo dlaždičku, umístěte na plech na pečení a upečte podle návodu výrobce.


Metalický prášek ke zdobení fima

Metalický pudr v elegantních odstínech umožní vytvořit skvělý perleťově třpytivý efekt na barevné FIMO či konstrastující metalický lesk na tmavé povrchy.

Snadno se aplikuje pomocí kartáčku, houbičky nebo prstů.V krabičce se nachází 10 g prášku.

 


Modelovací potřeby k tvarování fima

Tato skvělá souprava plastových špachtlí je základní součástí vybavení každé fimo - dílny. Díky různě tvarovaným špachtlím docílíte i těch nejjemnějších detailů.

Plastový materiál má snadnou údržbu. Špachtle se pohodlně drží v ruce. Délka špachtlí 17 cm.

Brusné papíry k úpravě fima

Brusné houbičky jsou určeny k broušení za mokra a slouží k vyleštění zaoblených a vypouklých vytvrzených ploch FIMO. Optimální jsou k broušení zaoblených a vypouklých předmětů. Snadné přistřižení podle potřeb konkrétního použití, 3 různé míry zrnitosti - jemná, superjemná a mikrojemná - dlouhodobá životnost, snadno omyvatelné s možností opakovaného použití. Čím je povrch hladší, tím lepší je výsledek v případě, že se na povrch ještě nanáší lesklý lak FIMO.


Lesklý lak na fimo

Transparentní lak zajistí vašim vytvořeným výrobkům především lesklý vzhled. Zasychá po 20 min. Pevná vrstva vznikne po 24 hod. Natíráme na suchý a odmaštěný povrch. Nevhodné pro děti  do 3 let.

Po použití důkladně očistěte štěteček vodou a lahvičku pevně uzavřeteExtrudér na fimo a modelovací hmoty s nástavci

Extrudér je výborný pomocník pro práci s fimo hmotou. Rozměry: výška 16,5 cm je určen k protlačování modelovací hmoty. Práce s ním je snadná a nenáročná.

Obsahuje 20 různých nástavců (disků). Díky nástavcům dosáhnete např. vzhledu trávy, vlasů, nitek a dalších efektů.


Myslíme, že s těmito pomůckami se z Vás stanou skutečně zdařilí tvůrci výrobků vytvořených z fimo hmot a dalších polymerových hmot. Pokud jsme vám pomohli při výběru vhodných doplňků pro tvoření a přinesli Vám nové inspirace z řady fimo - pomůcek z naší nabídky, jsme nadmíru spokojeni.

Přejeme Vám mnoho příjemných chvil strávených nejen na našem eshopu Stoklasa.cz, ale především u vaší tvorby. O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena