e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 654 návodů zdarma

Aktuality

Minky hladké / jemný plyš (21.10.2020)

Minky hladké / jemný plyš
Minky jsou velmi příjemné, měkké a hebké na dotek. Využijete je všude tam, kde vyžadujete měkký materiál - na spodní strany dek, do dětských zavinovaček, na čepice, nákrčníky i župany.
Více...

Sada látek na patchwork (14.10.2020)

Sada látek na patchwork
Sadu barevných látek využijete na patchwork. Pečlivě je skládáme z nejlepších vzorů, které najdete u nás v obchodě. Najdete mezi nimi dětské vzory, srdíčka, květy, puntíky i jednobarevné látky - vybere si každý. Látky v sadách barevně ladí. Každá sada je elegantně převázaná saténovou mašlí s logem firmy Stoklasa. Neváhejte a pusťte se do výroby ubrusů, prostírání, polštářků apod.
Více...

Balicí papír 70x200 cm (07.10.2020)

Balicí papír 70x200 cm
Balicí papír v přírodním stylu dodá vašim zabaleným dárkům rustikální charakter s ekologickým přístupem. Z pohledové strany je hustě žebrovaný. Je dostatečně pevný, hodí se i na zabalení kytice nebo výrobu kornoutů. V scrapbookingu s ním můžete ozdobit pozvánky, přání, deníky, krabičky apod. Skvěle poslouží i jako výplňový materiál do krabic. Prodává se v roli, která je zabalená do ochranné fólie.
Více...

Vánoční monofilová stuha hvězdy (30.09.2020)

Vánoční monofilová stuha hvězdy
Monofilová stuha s potiskem malých hvězdiček je pevná, poloprůsvitná, oboustranná. Použití: Stuhu můžete využít na výrobu různých dekorací. Hodí se na aranžování adventních věnců, ikeban, slavnostních tabulí apod. Můžete s ní i elegantně zabalit dárky.
Více...

Dekorace anděl s glitry (23.09.2020)

Dekorace anděl s glitry
Dekorační andělé jsou vyrobení z překližky a z obou stran posypaní třpytivými glitry. Můžete je nalepit na věnce, do květinových vazeb nebo je využít jako netradiční ozdobu dárků.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Jehelníček pro švadlenky

Proměňte obyčejnou skleničku v jehelníček pro švadlenku, který vás potěší i na pohled. Do skleničky navíc uschováte drobné pomůcky k šití nebo knoflíky.

Materiál a pomůcky

 


1) Jako první si vystřihneme kolečko z bavlněné látky. Mělo by být minimálně 2x větší, než je víčko a také záleží jak moc budete chtít plochu na špendlíky buclatou. Nepotřebujete žádnou šablonku, stačí, když vezmete například velký hrnek. Tužkou si obkreslíme kruh a následně vystřihneme.


2) Nyní potřebujeme látku stáhnout, a to tak, že jehlou protáhneme po celém obvodu niť střídavě vnitřní a vnější stranou. Rozestupy mezi jednotlivými vpichy nechávám cca 1 cm.


3) Jakmile máme nastehováno po celém obvodu, připravíme si duté vlákno, které nacpeme do vzniklého prostoru a poté utáhneme a niť zasukujeme. Nemusíme utahovat zcela, uprostřed můžeme nechat volný prostor.


4) Vzniklý klobouček nyní tavnou pistolí přilepíme k víčku. Nemusíte se bát, když z krajů nějaké lepidlo vyteče a půjde vidět. V dalším kroku jej totiž schováme, takže raději dejte více, aby klobouček pořádně držel.


5) Po zaschnutí lepidla, kdy se přesvědčíme, že klobouček pořádně drží, si ustřihneme bavlněnou krajku tak, aby nám vyšla kolem celého víčka a přilepíme k okraji víčka.6) Takto krajkou hezky skryjeme spojení mezi víčkem a kloboučkem. V případě, že klobouček budete mít hodně vysoký, klidně použijte dvě řady krajek. I tak bude víčko stále pěkně šroubovací.7) Základ jehelníčku máme hotový a nyní můžete začít zdobit. Jako první si připravíme textilní kytičky, které uděláme „živější“ tím, že jim do středu vložíme pestíky. Ty si hlavičkami přiložíme k sobě, množství dle toho, jak moc kytičku budete chtít plnou a cvakačkami zkrátíme pokud možno co nejblíže k pestíku.8) Konce u sebe pevně držíme, zakápneme tavnou pistolí a přilepíme do středu kytičky.9) V dalším kroku si ustřihneme 2 kousky bavlněné krajky, tak, aby byly od víčka až po dno skleničky a rožky sestřihneme zešikma. Také si připravíme několik pestíků, které necháme rovné. Krajky na víčku spojíme ve středu, tam také položíme pestíky, zakápneme větším množstvím lepidla z tavné pistole a na stejné místo upevníme textilní kytičku.10) Já jsem použila na každou skleničku 2 kytičky a tu druhou jsem nalepila přímo na skleničku.11) Kdo má rád jednoduchost, může jehelníček nechat takto nebo jej můžeme ještě více ozdobit. Připravíme si tedy další drobnosti k dozdobení -  přilepením tavnou pistolí  např. perličky,  přívěsek Strom života .Máme hotovo! Nyní stačí najít špedlíky a jehly, vložit do skleničky a napíchat na klobouček.
Hezké tvoření přeje Pavlína Havránková.O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena