e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Knoflík velikost 24", 28" (01.02.2023)

Knoflík velikost 24", 28"
Čtyřdírkové knoflíky mají zesílený okraj a svým zabarvením imitují světlé dřevo. Vyniknou na kabátech, svetrech, vestách, sakách apod.
Více...

Sada háčků na háčkování (25.01.2023)

Sada háčků na háčkování
Sadu háčků na háčkování ocení každý, kdo rád a často háčkuje. Sada obsahuje velikosti háčků 2,5; 3; 3,5; 4; 4,5; 5 - všechny velikosti jsou v párech, tudíž celkem je v sadě 12 háčků.
Více...

Nášivka / štítek do švů medvěd (18.01.2023)

Nášivka / štítek do švů medvěd
Cedulka z obrázkem medvídka je sice jednostranná, ale po ohnutí na poloviny a přišití okolo lemu kapsy, čepice apod. má medvídka na přední i zadní straně. Dá se i rozstřihnout na dvě poloviny a konce opatrně zatavit nad plamínkem.
Více...

Nášivka / štítek z pratelného papíru Hand Made (11.01.2023)

Nášivka / štítek z pratelného papíru Hand Made
Cedulku z pratelného papíru zdobí jednostranný nápis Hand made. Je vyrobená z ekologického pratelného papíru, který působí na pohled jako kůže, na dotyk je měkký, poddajný, ale také velmi pevný. Je recyklovatelný a pratelný při teplotě 40 °C. Cedulka má otvory na přišití.
Více...

Nažehlovačka ptáček (04.01.2023)

Nažehlovačka ptáček
Nažehlovačka ptáčka má kvalitní provedení s celoplošnou výšivkou, která se vyznačuje výraznými barvami s poutavým stínováním.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Jehelníček pro švadlenky

Proměňte obyčejnou skleničku v jehelníček pro švadlenku, který vás potěší i na pohled. Do skleničky navíc uschováte drobné pomůcky k šití nebo knoflíky.

Materiál a pomůcky

 


1) Jako první si vystřihneme kolečko z bavlněné látky. Mělo by být minimálně 2x větší, než je víčko a také záleží jak moc budete chtít plochu na špendlíky buclatou. Nepotřebujete žádnou šablonku, stačí, když vezmete například velký hrnek. Tužkou si obkreslíme kruh a následně vystřihneme.


2) Nyní potřebujeme látku stáhnout, a to tak, že jehlou protáhneme po celém obvodu niť střídavě vnitřní a vnější stranou. Rozestupy mezi jednotlivými vpichy nechávám cca 1 cm.


3) Jakmile máme nastehováno po celém obvodu, připravíme si duté vlákno, které nacpeme do vzniklého prostoru a poté utáhneme a niť zasukujeme. Nemusíme utahovat zcela, uprostřed můžeme nechat volný prostor.


4) Vzniklý klobouček nyní tavnou pistolí přilepíme k víčku. Nemusíte se bát, když z krajů nějaké lepidlo vyteče a půjde vidět. V dalším kroku jej totiž schováme, takže raději dejte více, aby klobouček pořádně držel.


5) Po zaschnutí lepidla, kdy se přesvědčíme, že klobouček pořádně drží, si ustřihneme bavlněnou krajku tak, aby nám vyšla kolem celého víčka a přilepíme k okraji víčka.6) Takto krajkou hezky skryjeme spojení mezi víčkem a kloboučkem. V případě, že klobouček budete mít hodně vysoký, klidně použijte dvě řady krajek. I tak bude víčko stále pěkně šroubovací.7) Základ jehelníčku máme hotový a nyní můžete začít zdobit. Jako první si připravíme textilní kytičky, které uděláme „živější“ tím, že jim do středu vložíme pestíky. Ty si hlavičkami přiložíme k sobě, množství dle toho, jak moc kytičku budete chtít plnou a cvakačkami zkrátíme pokud možno co nejblíže k pestíku.8) Konce u sebe pevně držíme, zakápneme tavnou pistolí a přilepíme do středu kytičky.9) V dalším kroku si ustřihneme 2 kousky bavlněné krajky, tak, aby byly od víčka až po dno skleničky a rožky sestřihneme zešikma. Také si připravíme několik pestíků, které necháme rovné. Krajky na víčku spojíme ve středu, tam také položíme pestíky, zakápneme větším množstvím lepidla z tavné pistole a na stejné místo upevníme textilní kytičku.10) Já jsem použila na každou skleničku 2 kytičky a tu druhou jsem nalepila přímo na skleničku.11) Kdo má rád jednoduchost, může jehelníček nechat takto nebo jej můžeme ještě více ozdobit. Připravíme si tedy další drobnosti k dozdobení -  přilepením tavnou pistolí  např. perličky,  přívěsek Strom života .Máme hotovo! Nyní stačí najít špedlíky a jehly, vložit do skleničky a napíchat na klobouček.
Hezké tvoření přeje Pavlína Havránková.O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2023 - všechna práva vyhrazena