e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Saténová pruženka s potiskem šíře 50 mm (03.03.2021)

Saténová pruženka s potiskem šíře 50 mm
Saténová pruženka je vhodná do pasu sukní, šatů, kraťasů i halenek. Potisk na pružence je jednostranný. Pruženka je jemná v tahu.
Více...

Pletací příze Puffy More 150 g (24.02.2021)

Pletací příze Puffy More 150 g
Dvoubarevná příze Alize Puffy je měkká, chlupatá žinylková příze s velkými očky. Na pletení nepotřebujete jehlice ani háček - proplétají se jednotlivá očka. Je vhodná na pletení dek, šálů apod.
Více...

Bavlněná látka zajíc, ježek (17.02.2021)

Bavlněná látka zajíc, ježek
Bavlněná látka s motivy zvířátek je vhodná na šití polštářů, dětského povlečení, závěsů, pytlíků, tašek, mantinelů do postýlek i hnízd pro děti.
Více...

Pletací příze Johanka 50 g (10.02.2021)

Pletací příze Johanka 50 g
Pletací příze Johanka je vhodná k výrobě lehkých svetříků, šálů, ponožek nebo čepic. Můžete s ní uháčkovat i panenky, zvířátka apod.
Více...

Našívací kamínky v pouzdře / kotlíku (03.02.2021)

Našívací kamínky v pouzdře / kotlíku
Oválné skleněné kameny jsou zasazené v kovovém pouzdře. Díky výbrusu se efektně třpytí. Oválné kovové lůžko se čtyřmi otvory umožňuje snadné našívání. Kamínky využijete při výrobě šitých šperků nebo zdobení oděvů. Dokonale vyniknou na společenských šatech, halenkách, plavkách a doplňcích, jako jsou kabelky, psaníčka, klobouky, boty apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Jehelníček pro švadlenky

Proměňte obyčejnou skleničku v jehelníček pro švadlenku, který vás potěší i na pohled. Do skleničky navíc uschováte drobné pomůcky k šití nebo knoflíky.

Materiál a pomůcky

 


1) Jako první si vystřihneme kolečko z bavlněné látky. Mělo by být minimálně 2x větší, než je víčko a také záleží jak moc budete chtít plochu na špendlíky buclatou. Nepotřebujete žádnou šablonku, stačí, když vezmete například velký hrnek. Tužkou si obkreslíme kruh a následně vystřihneme.


2) Nyní potřebujeme látku stáhnout, a to tak, že jehlou protáhneme po celém obvodu niť střídavě vnitřní a vnější stranou. Rozestupy mezi jednotlivými vpichy nechávám cca 1 cm.


3) Jakmile máme nastehováno po celém obvodu, připravíme si duté vlákno, které nacpeme do vzniklého prostoru a poté utáhneme a niť zasukujeme. Nemusíme utahovat zcela, uprostřed můžeme nechat volný prostor.


4) Vzniklý klobouček nyní tavnou pistolí přilepíme k víčku. Nemusíte se bát, když z krajů nějaké lepidlo vyteče a půjde vidět. V dalším kroku jej totiž schováme, takže raději dejte více, aby klobouček pořádně držel.


5) Po zaschnutí lepidla, kdy se přesvědčíme, že klobouček pořádně drží, si ustřihneme bavlněnou krajku tak, aby nám vyšla kolem celého víčka a přilepíme k okraji víčka.6) Takto krajkou hezky skryjeme spojení mezi víčkem a kloboučkem. V případě, že klobouček budete mít hodně vysoký, klidně použijte dvě řady krajek. I tak bude víčko stále pěkně šroubovací.7) Základ jehelníčku máme hotový a nyní můžete začít zdobit. Jako první si připravíme textilní kytičky, které uděláme „živější“ tím, že jim do středu vložíme pestíky. Ty si hlavičkami přiložíme k sobě, množství dle toho, jak moc kytičku budete chtít plnou a cvakačkami zkrátíme pokud možno co nejblíže k pestíku.8) Konce u sebe pevně držíme, zakápneme tavnou pistolí a přilepíme do středu kytičky.9) V dalším kroku si ustřihneme 2 kousky bavlněné krajky, tak, aby byly od víčka až po dno skleničky a rožky sestřihneme zešikma. Také si připravíme několik pestíků, které necháme rovné. Krajky na víčku spojíme ve středu, tam také položíme pestíky, zakápneme větším množstvím lepidla z tavné pistole a na stejné místo upevníme textilní kytičku.10) Já jsem použila na každou skleničku 2 kytičky a tu druhou jsem nalepila přímo na skleničku.11) Kdo má rád jednoduchost, může jehelníček nechat takto nebo jej můžeme ještě více ozdobit. Připravíme si tedy další drobnosti k dozdobení -  přilepením tavnou pistolí  např. perličky,  přívěsek Strom života .Máme hotovo! Nyní stačí najít špedlíky a jehly, vložit do skleničky a napíchat na klobouček.
Hezké tvoření přeje Pavlína Havránková.O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2021
- všechna práva vyhrazena

pletení je vášeň

Tvoření s dětmi

Nové látky

Puffy