e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 643 návodů zdarma

Aktuality

Dřevěné srdce s provázkem (05.08.2020)

Dřevěné srdce s provázkem
Dřevěné srdce na jutovém provázku využijete na ozdobení věnců, dárků, lahví nebo květináčů. Zajímavě vynikne také na větvičkách ve váze či zakomponované v květinových vazbách.
Více...

Atlasová stuha oboulící (29.07.2020)

Atlasová stuha oboulící
Oboulící atlasová stuha je kvalitní, pevná s jemným leskem. Použití: Stuha je vhodná k dekoračním účelům. Je vhodná k aranžování různých věnců, vazeb, ikeban nebo k balení dárků. Můžete ji použít také k zavěšení velikonočních vajíček nebo perníčků na vánoční stromeček. Krásně nazdobí i dárkové pytlíky. Je vhodná také na výrobu svatebních vývazků. Poslouží vám také jako navlékací materiál.
Více...

Polyesterové nitě (22.07.2020)

Polyesterové nitě
Polyesterové nitě Aspo využijete pro šití všech druhů textilních materiálů. Jsou pevné, odolné vůči oděru, stálobarevné na světle i při praní a nesráží se.
Více...

Skleněná lahvička s korkem (19.06.2020)

Skleněná lahvička s korkem
Skleněná lahvička s korkovým uzávěrem nejen hezky vypadá, ale je i praktická. Hodí se jako dekorace, ale je skvělá i na skladování. Můžete do ní nasypat korálky, sůl do koupele, dekorační písek či jiné drobné věci.
Více...

Plastové korálky Color (11.06.2020)

Plastové korálky Color
Barevné plastové korálky si oblíbí jak děti, tak dospělí. Mají jemný lesk a syté barvy. Jsou velice kvalitní, všude hladké, nemají žádné otřepení nebo viditelné švy. Využijete je na výrobu bižuterie i různých dekorací, např. lapačů snů.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Jehelníček pro švadlenky

Proměňte obyčejnou skleničku v jehelníček pro švadlenku, který vás potěší i na pohled. Do skleničky navíc uschováte drobné pomůcky k šití nebo knoflíky.

Materiál a pomůcky

 


1) Jako první si vystřihneme kolečko z bavlněné látky. Mělo by být minimálně 2x větší, než je víčko a také záleží jak moc budete chtít plochu na špendlíky buclatou. Nepotřebujete žádnou šablonku, stačí, když vezmete například velký hrnek. Tužkou si obkreslíme kruh a následně vystřihneme.


2) Nyní potřebujeme látku stáhnout, a to tak, že jehlou protáhneme po celém obvodu niť střídavě vnitřní a vnější stranou. Rozestupy mezi jednotlivými vpichy nechávám cca 1 cm.


3) Jakmile máme nastehováno po celém obvodu, připravíme si duté vlákno, které nacpeme do vzniklého prostoru a poté utáhneme a niť zasukujeme. Nemusíme utahovat zcela, uprostřed můžeme nechat volný prostor.


4) Vzniklý klobouček nyní tavnou pistolí přilepíme k víčku. Nemusíte se bát, když z krajů nějaké lepidlo vyteče a půjde vidět. V dalším kroku jej totiž schováme, takže raději dejte více, aby klobouček pořádně držel.


5) Po zaschnutí lepidla, kdy se přesvědčíme, že klobouček pořádně drží, si ustřihneme bavlněnou krajku tak, aby nám vyšla kolem celého víčka a přilepíme k okraji víčka.



6) Takto krajkou hezky skryjeme spojení mezi víčkem a kloboučkem. V případě, že klobouček budete mít hodně vysoký, klidně použijte dvě řady krajek. I tak bude víčko stále pěkně šroubovací.



10) Základ jehelníčku máme hotový a nyní můžete začít zdobit. Jako první si připravíme textilní kytičky, které uděláme „živější“ tím, že jim do středu vložíme pestíky. Ty si hlavičkami přiložíme k sobě, množství dle toho, jak moc kytičku budete chtít plnou a cvakačkami zkrátíme pokud možno co nejblíže k pestíku.



11) Konce u sebe pevně držíme, zakápneme tavnou pistolí a přilepíme do středu kytičky.



12) V dalším kroku si ustřihneme 2 kousky bavlněné krajky, tak, aby byly od víčka až po dno skleničky a rožky sestřihneme zešikma. Také si připravíme několik pestíků, které necháme rovné. Krajky na víčku spojíme ve středu, tam také položíme pestíky, zakápneme větším množstvím lepidla z tavné pistole a na stejné místo upevníme textilní kytičku.



13) Já jsem použila na každou skleničku 2 kytičky a tu druhou jsem nalepila přímo na skleničku.



14) Kdo má rád jednoduchost, může jehelníček nechat takto nebo jej můžeme ještě více ozdobit. Připravíme si tedy další drobnosti k dozdobení -  přilepením tavnou pistolí  např. perličky,  přívěsek Strom života .



Máme hotovo! Nyní stačí najít špedlíky a jehly, vložit do skleničky a napíchat na klobouček.
Hezké tvoření přeje Pavlína Havránková.



O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena