e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Bavlněná plenkovina / mušelín duha (25.05.2022)

Bavlněná plenkovina / mušelín duha
Bavlněnou plenkovinu s potiskem duhy využijete na šití plenek, baldachýnů, bryndáčků apod. Látka je vzdušná a příjemná na dotek.
Více...

Dřevěné korálky květ Ø15 mm (18.05.2022)

Dřevěné korálky květ Ø15 mm
Mix barevných dřevěných korálků květů s potiskem potěší nejen korálkářky, ale i děti. Jejich velikou výhodou je lehký materiál. Dají se skvěle kombinovat s dalšími dřevěnými korálky, s kulatými ale i s dalšími zajímavými tvary. Jsou oblíbené i na výrobu lapačů snů.
Více...

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na květinku s náramkem z gumiček!

Z gumiček lze zhotovit skvělé a originální náramky rychle a snadno - to už víme. Dnes vám přinášíme slibovaný návod na okouzlující květinku pro všechny, kteří propadli, stejně jako my ve Stoklasovi, technice gumičkování, která je naprostým hitem v kreativních technikách letošního roku. Z gumiček a příslušných komponentů - speciálního stavu, esíček a háčku vyrobíte díky našemu podrobnému návodu květinku bez problémů.

Vznikne vám nevšední optimisticky působící přívěsek, kterým můžete zvýraznit náramek z gumiček či náhrdelník, ale také jím ozdobit své nezbytné doplňky, jako je klíčenka, kabelka či peněženka. S tímto návodem se naučíte používat speciální stav, který máme rovněž v nabídce našeho eshopu. Pro lepší viditelnost techniky i použitého materiálu je návod focen na černém pozadí.

Potřebné pomůcky a materiál:

Na květinu budete potřebovat:

- Gumičkový stav
- Háček
- 5 esíčkových koncovek nebo bižuterních kroužků
- Sadu barevných gumiček nebo 20 červených, 20 oranžových, 20 růžových a 1 zelenou.

Na náramek navíc budete potřebovat:

- Gumičkový stav
- Háček
- 1 esíčkovou koncovku
- cca 25 zelených gumiček nebo gumiček barev podle vašeho výběru

Na našem eshopu Stoklasa vám nabízíme vše potřebné pro gumičkování. Navštivte naši nákupní sekci Gumičky a boxy na výrobu náramků.


*Háček a koncovka bývá přiložena v každém gumičkovém balíčku, máme na mysli tedy komponenty pro gumičkování určené, nejde o klasické pletací zboží.

Postup práce:

Květina

Náš stav je složený ze tří řad hrotů, které si můžete libovolně nastavit podle potřeby. Na výrobu květiny budete potřebovat levou řadu hrotů vepředu, pravou řadu hrotů nacvakněte dozadu.


Všimněte si, že otevřené konce hrotů jsou směrem dozadu, je to z důvodu snadnějšího vkládání háčku při samotné práci s gumičkami. Dbejte na to, aby tyto dutiny v hrotech směřovaly dozadu.

Schémata

Schéma č.1 vás orientačně seznámí s postupem navlékání gumiček, schéma č. 2 s barvami.
U prvního schématu je potřeba držet se pořadí a směru podle černých šipek. Schéma vám může pomoci, ale i tak vás provedeme krok za krokem celým postupem na fotografiích.

Schéma č. 1 Schéma č. 2

Natáhněte červenou gumičku okolo hrotů 1 a 2. Pak natáhněte další gumičku okolo hrotů 2 a 3. Je nezbytně nutné, abyste nepletli pořadí jednotlivých kroků, konečná vazba by se nepovedla, gumičky se musejí navlékat v jistém řádu, aby se pak dokonale propojily mezi sebou.

Nyní navlékněte červenou gumičku na hroty 1 a 4, oranžovou na 2 a 5 a oranžovou na 3 a 6.

Pokračujte oranžovou gumičkou na hroty 4 a 5, dále pak růžovou na 5 a 6.


Navlékněte červenou na hroty 4 a 7, růžovou na 5 a 8 a růžovou na 6 a 9.

V poslední řadě hrotů navlékněte oranžovou na hroty 7 a 8 a růžovou na 8 a 9. Při pohledu shora by vám měl z gumiček vzniknout tvar kosočtverce.

Na hrot 9 navlékněte dvojitý kroužek ze zelené gumičky ( jedna gumička přeložená do tvaru osmičky a překlopená k sobě – dvojitý kroužek), který bude tvořit střed celé květiny. Pak si stav otočte do protisměru, protože nyní budeme gumičkovat z druhé strany.

Uchopte háček, vložte jej do otvoru v hrotu se zelenou gumičkou a zachyťte háčkem gumičku, která vede z hrotu 8. Vytáhněte ji vnitřkem nahoru ven, uvolněte ji z hrotu a přehoďte ji na hrot 8.

Totéž udělejte s oranžovou gumičkou mezi hroty 8 a 7. Vnitřkem ji zachyťte a vrchem přetáhněte na hrot 7. Tento krok je snazší, protože oranžová gumička je tam jen jedna, tudíž ji nemůžete splést s jinou.

Vraťte se zpět k hrotu 9 a přetáhněte růžovou gumičku, která tam zbyla a vede z hrotu 6. Opět ji vrchem přetáhněte na hrot 6.

Další gumička bude opět šikmá nad ní z hrotu 8 na 5.

Nyní ugumičkujte poslední šikmou z téže řady – z hrotu 7 na 4. Touto technikou budete postupovat na celém kosočtverci. Nejprve jste gumičkovali levou řadu zdola nahoru, poté šikmé gumičky, opě zdola nahoru, prostřední řadu zdola nahoru, šikmé vpravo, zdola nahoru a jako poslední ugumičkujte pravou řadu, zdola nahoru. Gumičky, které jsou na hrotu 1 spojte esíčkem jako vidíte na obrázku. Můžete použít bižuterní kroužek, květina bude vzhlednější.
Hotovo, máte vyrobený první lísteček. Ostatní už pro vás budou snazší, protože víte jak na to.

Začněte lístek sundávat opatrně z hrotů. Nebojte se, všechny gumičky drží pěkně pohromadě. Pokud by se vám lístek rozpadl, udělali jste někde chybu a nedodrželi jste přesně postup.

Stav si otočte zpět a opět navlékněte gumičky jako na první lístek. Jediný rozdíl je v tom, že místo zelené gumičky na hrot 9 navlékněte první list, opět zelenou gumičkou. Stav otočte a všechny gumičky propojte obvyklým způsobem jako na prvním lístku. Nezapomeňte na konci připojit esíčko nebo kroužek. Výborně, máte hotový druhý lístek – můžete sundat.

Opět navlékněte gumičky na další list, připojte první dva a ugumičkujte. Takto postupujte, až budete mít celkem pět listů. Naše květina je hotová. Můžete si ji zavěsit na šňůrku kolem krku, nebo třeba jako přívěsek na kabelku nebo školní batoh. Náš další návod vás naučí, jak ke květině ugumičkovat náramek a ozdobit si tak zápěstí.

Náramek ke květině

Začněte navlékat gumičky na hroty zepředu směrem dozadu jako vidíte na obrázcích. Opět je nutné postupovat zepředu dozadu.

Navlékněte gumičky cik cak na dvě řady po celé délce stavu. Pak jej otočte.

Mezi dva lístky navlékněte gumičku (okolo zelené středové) a oba konce gumičky nasaďte na poslední hrot (měl by ležet jako první u vás, protože je stav otočený do protisměru).

Nyní gumičkujte obvyklým způsobem - háčkem vnitřkem zachyťte gumičku a přetáhněte ji na následující hrot. Musíte opět postupně zepředu dozadu. Na konci spojte gumičky do esíčka.


Náramek můžete sundat a druhý konec esíčka připojit mezi lístečky.


Jakou zvolíte barevnou kombinaci, to je zcela na vás a vašem vkusu. Vzpomeňte si na své oblíbené barvy a vymyslete si své vlastní barevné kreace. Vždy vám vznikne jedinečný originál, kterým budete udivovat své okolí. Pro inspiraci přidáváme odlišně barevné verze květin z dílny autorky návodu.

Autorkou tohoto návodu je velmi šikovná paní Lucie Zmijová.


Věříme, že vám tento, stejně jako jiné návody, udělal radost a především, že vám dodal chuť do práce a zkusíte se pustit do něčeho nového.

 

Kam dále:

Návod na jednoduchý náramek z gumiček

Návod na trojitý náramek z gumiček na stavu

Sady na háčkování z gumiček

 

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena