e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 593 návodů zdarma

Aktuality

Sada pomůcek na pletení / háčkování (21.08.2019)

Sada pomůcek na pletení / háčkování
Sada pomůcek na pletení či háčkování je výborným pomocníkem pro začátečníky i pokročilé.
Více...

Bavlněná pletací příze (14.08.2019)

Bavlněná pletací příze
Bavlněná pletací příze Tina je velmi příjemná na omak. Využijete ji na háčkování tašek, síťovek. Můžete z ní uplést také svetříky, halenky, ponožky, čepice apod.
Více...

Mini dřevěný rámeček / přívěsek na vyšívání (08.08.2019)

Mini dřevěný rámeček / přívěsek na vyšívání
Malý dřevěný rámeček je vhodný na tvoření drobných vyšívaných obrázků. Hotové obrázky v rámečku můžete nosit jako přívěsek na krku nebo s nimi můžete ozdobit dárky apod. Vyšitý obrázek nalepte na menší destičku, větší destičku nalepte ze zadní strany rámečku a vložte do rámečku menší destičku s obrázkem. Rámeček v horní části utáhněte přiloženým šroubkem a maticemi.
Více...

Bavlněná látka geometrické vzory (17.07.2019)

Bavlněná látka geometrické vzory
Bavlněná látka s geometrickými vzory dodá vašim výrobkům stylový vzhled. Je příjemná na dotek. Použití: Látka slouží především k dekoračním účelům. Zajímavě vynikne na polštářích či taškách. Můžete z ní ušít ubrusy, běhouny, prostírání, závěsy, kapsáře apod.
Více...

Prýmek s bambulkami a třásněmi (10.07.2019)

Prýmek s bambulkami a třásněmi
Prýmek je zajímavý svým zpracováním - najdete na něm barevné bambulky i třásně. Oživí vám nejen oděvy, ale také doplňky jako jsou tašky, kabelky, klobouky apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s motivem stromu

Záložka - strom - výsledekBlíží se březen, měsíc knih, a proto jsme si pro vás připravili sérii návodů na výrobu originálních záložek do knih. Pomocí prvního z nich se naučíte vyrobit záložku s využitím drátků, rokajlu, přívěsku stromu a kovové záložky. Výsledek ozdobí každou knihu, kterou zrovna budete číst, a může se stát také skvělým dárkem pro milovníky knih.

 

Výrobu záložky zvládnou i začátečníci. Tak pojďte na to a připravte se na měsíc knih ve velkém stylu.

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy – hladká (barva: stříbrná)
přívěsek – strom (barva: platina)
prodlužovací řetízek (barva: platina)
ketlovací jehla (barva: platina)
drát 0, 8 mm (barva: stříbrná)
drát 0, 18 mm (barva: stříbrná)
rokajl – různé barvy (zelená, žlutá, stříbrná, bílá)
kleštičky na bižuterii

Záložka - strom - potreby


Postup:

1. Vezmeme si silnější drátek a na jednom jeho konci vytvoříme pomocí kleštiček očko tak, že před očkem necháme ještě asi 4 mm drátku rovného a za očkem taktéž. Potom ohýbáme drátek do tvaru jednoduchého listu. Drátek ucvakneme poté, co necháme opět poslední 4 mm před očkem rovné. Celý list (včetně očka) bude velký asi 4 cm.

Záložka - strom 1
Záložka - strom 2

Záložka - strom 3

Záložka - strom 4

2. Poté si vezmeme tenký vyplétací drátek a začneme jím omotávat rovnou část na listu před očkem. Krátký konec drátku omotáme v tomto místě celý, dlouhým koncem budeme pokračovat ve vyplétání. Drátek natáhneme na druhou stranu listu a tam, kde má list špičku (v místě ohybu), dvakrát omotáme. Tím jsme si vytvořili hlavní osu listu.
Záložka - strom 5

Záložka - strom 6

3. Nyní si vytvoříme žilnatinu listu pomocí barevných korálků. Z místa, ve kterém jsme omotali drátek, ho začneme dále ovíjet na jednu stranu.

Záložka - strom 7

4. Když jsme se trošku vzdálili od konce listu, navlékneme na drátek několik korálků a drátek potom šikmo vztyčíme ke střední ose listu.

Záložka - strom 8

5. Tam drátek dvakrát ovineme, abychom ho upevnili, navlékneme na něj další korálky a šikmo připevníme na druhé straně listu.

Záložka - strom 9

6. Stejným způsobem podle obrázků postupujeme dále, až se při omotávání dostaneme opět do místa před očkem, kde jsme ovíjeli začátek drátku. Tady také drátek zakončíme, ucvakneme pomocí kleští a konec omotáme.

Záložka - strom 10

Záložka - strom 11

Záložka - strom 12

Záložka - strom 13

7. Tak jsme si vytvořili vlastní přívěsek - lístek - a stejným způsobem vytvoříme ještě jeden o něco menší (asi 3,5 cm).

Záložka - strom 14
8. Když máme oba listy hotové, vezmeme si prodlužovací řetízek, upravíme si ho tak, aby nám z něj zůstaly 4 spojené kroužky. K prvnímu kroužku pak připojíme větší lístek, ke třetímu menší lístek a posledním - čtvrtým - kroužkem spojíme celý přívěsek s očkem záložky.
Záložka - strom 15
9. Nyní si vezmeme přívěsek - strom - a připojíme k němu ketlovací jehlu, na kterou navlékneme korálky stejných barev, jaké jsme používali při tvorbě lístků. Na konci ketlovací jehly uděláme očko a také tento přívěsek spojíme se záložkou.

Záložka - strom 16

Záložka - strom 17

10. A máme hotovo!

Záložka - strom - výsledek

Záložka - strom - výsledek

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena