e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm
Dřevěné korálky se díky většímu průvleku výborně navlékají na šňůrky, provázky apod. Lze je použít v kombinaci i s jinými tvořivými technikami např. v kombinaci s pedigem, hodí se na výrobu lapačů snů, na výrobu postaviček a zvířátek apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno motý (13.04.2022)

Bavlněná látka / plátno motý
Bavlněná látka s obrázky motýlů je vhodná na šití polštářů, povlečení, závěsů, ubrusů, tašek, pytlíků apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s motivem stromu

Záložka - strom - výsledekBlíží se březen, měsíc knih, a proto jsme si pro vás připravili sérii návodů na výrobu originálních záložek do knih. Pomocí prvního z nich se naučíte vyrobit záložku s využitím drátků, rokajlu, přívěsku stromu a kovové záložky. Výsledek ozdobí každou knihu, kterou zrovna budete číst, a může se stát také skvělým dárkem pro milovníky knih.

 

Výrobu záložky zvládnou i začátečníci. Tak pojďte na to a připravte se na měsíc knih ve velkém stylu.

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy – hladká (barva: stříbrná)
přívěsek – strom (barva: platina)
prodlužovací řetízek (barva: platina)
ketlovací jehla (barva: platina)
drát 0, 8 mm (barva: stříbrná)
drát 0, 18 mm (barva: stříbrná)
rokajl – různé barvy (zelená, žlutá, stříbrná, bílá)
kleštičky na bižuterii

Záložka - strom - potreby


Postup:

1. Vezmeme si silnější drátek a na jednom jeho konci vytvoříme pomocí kleštiček očko tak, že před očkem necháme ještě asi 4 mm drátku rovného a za očkem taktéž. Potom ohýbáme drátek do tvaru jednoduchého listu. Drátek ucvakneme poté, co necháme opět poslední 4 mm před očkem rovné. Celý list (včetně očka) bude velký asi 4 cm.

Záložka - strom 1
Záložka - strom 2

Záložka - strom 3

Záložka - strom 4

2. Poté si vezmeme tenký vyplétací drátek a začneme jím omotávat rovnou část na listu před očkem. Krátký konec drátku omotáme v tomto místě celý, dlouhým koncem budeme pokračovat ve vyplétání. Drátek natáhneme na druhou stranu listu a tam, kde má list špičku (v místě ohybu), dvakrát omotáme. Tím jsme si vytvořili hlavní osu listu.
Záložka - strom 5

Záložka - strom 6

3. Nyní si vytvoříme žilnatinu listu pomocí barevných korálků. Z místa, ve kterém jsme omotali drátek, ho začneme dále ovíjet na jednu stranu.

Záložka - strom 7

4. Když jsme se trošku vzdálili od konce listu, navlékneme na drátek několik korálků a drátek potom šikmo vztyčíme ke střední ose listu.

Záložka - strom 8

5. Tam drátek dvakrát ovineme, abychom ho upevnili, navlékneme na něj další korálky a šikmo připevníme na druhé straně listu.

Záložka - strom 9

6. Stejným způsobem podle obrázků postupujeme dále, až se při omotávání dostaneme opět do místa před očkem, kde jsme ovíjeli začátek drátku. Tady také drátek zakončíme, ucvakneme pomocí kleští a konec omotáme.

Záložka - strom 10

Záložka - strom 11

Záložka - strom 12

Záložka - strom 13

7. Tak jsme si vytvořili vlastní přívěsek - lístek - a stejným způsobem vytvoříme ještě jeden o něco menší (asi 3,5 cm).

Záložka - strom 14
8. Když máme oba listy hotové, vezmeme si prodlužovací řetízek, upravíme si ho tak, aby nám z něj zůstaly 4 spojené kroužky. K prvnímu kroužku pak připojíme větší lístek, ke třetímu menší lístek a posledním - čtvrtým - kroužkem spojíme celý přívěsek s očkem záložky.
Záložka - strom 15
9. Nyní si vezmeme přívěsek - strom - a připojíme k němu ketlovací jehlu, na kterou navlékneme korálky stejných barev, jaké jsme používali při tvorbě lístků. Na konci ketlovací jehly uděláme očko a také tento přívěsek spojíme se záložkou.

Záložka - strom 16

Záložka - strom 17

10. A máme hotovo!

Záložka - strom - výsledek

Záložka - strom - výsledek

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena