e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 580 návodů zdarma

Aktuality

Uzlový knoflík (13.05.2019)

Uzlový knoflík
Kulaté knoflíky mají design spletený ze šňůrky. Můžete je našít na šaty, saka nebo halenky. Využití najdou také na dekorace - krabičky, kufříky, pouzdra apod.
Více...

Umělý pryskyřník / kytice (17.04.2019)

Umělý pryskyřník / kytice
Umělý pryskyřník si snadno spletete s jeho živou předlohou, na rozdíl od ní, vám ale déle vydrží. Květy a lístky jsou textilní. V jednom svazku je 5 ohebných větviček s květy.
Více...

Dřevěné korálky s vroubky (10.04.2019)

Dřevěné korálky s vroubky
Mix barevných dřevěných korálků s vroubky nadchnou všechny kreativní lidi. Můžete je navlékat na silon nebo jiný návlekový materiál. Korálky můžete použít na výrobu náramků, náhrdelníků nebo i na tvorbu přívěsků ke klíčům, kabelce apod.
Více...

Lurexová šňůrka (21.03.2019)

Lurexová šňůrka
Splétaná bavlněná šňůrka se nevšedně třpytí díky vpletenému lurexovému vláknu. Využijete ji k dekoračním účelům, k efektnímu balení a zdobení dárků, nebo jako navlékací materiál při výrobě náhrdelníků, náramků, apod.
Více...

Dřevěné květy sada (13.03.2019)

Dřevěné květy sada
Dřevěné květinky můžete zakomponovat do květinových vazeb, pověsit na větvičky ve váze nebo je nalepit na věnce či krabičky. Zajímavě vyniknou také jako ozdoba stolu.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s motivem stromu

Záložka - strom - výsledekBlíží se březen, měsíc knih, a proto jsme si pro vás připravili sérii návodů na výrobu originálních záložek do knih. Pomocí prvního z nich se naučíte vyrobit záložku s využitím drátků, rokajlu, přívěsku stromu a kovové záložky. Výsledek ozdobí každou knihu, kterou zrovna budete číst, a může se stát také skvělým dárkem pro milovníky knih.

 

Výrobu záložky zvládnou i začátečníci. Tak pojďte na to a připravte se na měsíc knih ve velkém stylu.

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy – hladká (barva: stříbrná)
přívěsek – strom (barva: platina)
prodlužovací řetízek (barva: platina)
ketlovací jehla (barva: platina)
drát 0, 8 mm (barva: stříbrná)
drát 0, 18 mm (barva: stříbrná)
rokajl – různé barvy (zelená, žlutá, stříbrná, bílá)
kleštičky na bižuterii

Záložka - strom - potreby


Postup:

1. Vezmeme si silnější drátek a na jednom jeho konci vytvoříme pomocí kleštiček očko tak, že před očkem necháme ještě asi 4 mm drátku rovného a za očkem taktéž. Potom ohýbáme drátek do tvaru jednoduchého listu. Drátek ucvakneme poté, co necháme opět poslední 4 mm před očkem rovné. Celý list (včetně očka) bude velký asi 4 cm.

Záložka - strom 1
Záložka - strom 2

Záložka - strom 3

Záložka - strom 4

2. Poté si vezmeme tenký vyplétací drátek a začneme jím omotávat rovnou část na listu před očkem. Krátký konec drátku omotáme v tomto místě celý, dlouhým koncem budeme pokračovat ve vyplétání. Drátek natáhneme na druhou stranu listu a tam, kde má list špičku (v místě ohybu), dvakrát omotáme. Tím jsme si vytvořili hlavní osu listu.
Záložka - strom 5

Záložka - strom 6

3. Nyní si vytvoříme žilnatinu listu pomocí barevných korálků. Z místa, ve kterém jsme omotali drátek, ho začneme dále ovíjet na jednu stranu.

Záložka - strom 7

4. Když jsme se trošku vzdálili od konce listu, navlékneme na drátek několik korálků a drátek potom šikmo vztyčíme ke střední ose listu.

Záložka - strom 8

5. Tam drátek dvakrát ovineme, abychom ho upevnili, navlékneme na něj další korálky a šikmo připevníme na druhé straně listu.

Záložka - strom 9

6. Stejným způsobem podle obrázků postupujeme dále, až se při omotávání dostaneme opět do místa před očkem, kde jsme ovíjeli začátek drátku. Tady také drátek zakončíme, ucvakneme pomocí kleští a konec omotáme.

Záložka - strom 10

Záložka - strom 11

Záložka - strom 12

Záložka - strom 13

7. Tak jsme si vytvořili vlastní přívěsek - lístek - a stejným způsobem vytvoříme ještě jeden o něco menší (asi 3,5 cm).

Záložka - strom 14
8. Když máme oba listy hotové, vezmeme si prodlužovací řetízek, upravíme si ho tak, aby nám z něj zůstaly 4 spojené kroužky. K prvnímu kroužku pak připojíme větší lístek, ke třetímu menší lístek a posledním - čtvrtým - kroužkem spojíme celý přívěsek s očkem záložky.
Záložka - strom 15
9. Nyní si vezmeme přívěsek - strom - a připojíme k němu ketlovací jehlu, na kterou navlékneme korálky stejných barev, jaké jsme používali při tvorbě lístků. Na konci ketlovací jehly uděláme očko a také tento přívěsek spojíme se záložkou.

Záložka - strom 16

Záložka - strom 17

10. A máme hotovo!

Záložka - strom - výsledek

Záložka - strom - výsledek

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena