e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 593 návodů zdarma

Aktuality

Sada pomůcek na pletení / háčkování (21.08.2019)

Sada pomůcek na pletení / háčkování
Sada pomůcek na pletení či háčkování je výborným pomocníkem pro začátečníky i pokročilé.
Více...

Bavlněná pletací příze (14.08.2019)

Bavlněná pletací příze
Bavlněná pletací příze Tina je velmi příjemná na omak. Využijete ji na háčkování tašek, síťovek. Můžete z ní uplést také svetříky, halenky, ponožky, čepice apod.
Více...

Mini dřevěný rámeček / přívěsek na vyšívání (08.08.2019)

Mini dřevěný rámeček / přívěsek na vyšívání
Malý dřevěný rámeček je vhodný na tvoření drobných vyšívaných obrázků. Hotové obrázky v rámečku můžete nosit jako přívěsek na krku nebo s nimi můžete ozdobit dárky apod. Vyšitý obrázek nalepte na menší destičku, větší destičku nalepte ze zadní strany rámečku a vložte do rámečku menší destičku s obrázkem. Rámeček v horní části utáhněte přiloženým šroubkem a maticemi.
Více...

Bavlněná látka geometrické vzory (17.07.2019)

Bavlněná látka geometrické vzory
Bavlněná látka s geometrickými vzory dodá vašim výrobkům stylový vzhled. Je příjemná na dotek. Použití: Látka slouží především k dekoračním účelům. Zajímavě vynikne na polštářích či taškách. Můžete z ní ušít ubrusy, běhouny, prostírání, závěsy, kapsáře apod.
Více...

Prýmek s bambulkami a třásněmi (10.07.2019)

Prýmek s bambulkami a třásněmi
Prýmek je zajímavý svým zpracováním - najdete na něm barevné bambulky i třásně. Oživí vám nejen oděvy, ale také doplňky jako jsou tašky, kabelky, klobouky apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s ptáčkem

Záložka ptáček - výsledekTřetí návod na záložku z naší série je nejsnazší a opět můžete do její výroby zapojit i děti.

 

Motiv ptáčka a not je hravý, staromosazná záložka s květinovým vzorem působí romanticky a výsledek působí velice harmonicky.

 

Nechte se inspirovat a vytvořte si záložku, která vás bude provázet celým rokem, nejen březnem, měsícem knih.

 

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy (barva: staromosaz)
přívěsek - pták (staromosaz)
prodlužovací řetízky (staromosaz)
ketlovací jehly (staromosaz)
rokajl (červený)
staré noty, noviny apod.
tvrdý papír
lepidlo
nůžky
ketlovací kleštičky
tužka

Záložka ptáček - potřeby

 

Postup:

1. Na tvrdý papír si nakreslíme 3 srdíčka různých velikostí (největší asi 4 cm, nejmenší 2,5 cm), vystřihneme je a každé obkreslíme dvakrát na notový papír. Následně vystřihneme i tato srdíčka.

Záložka ptáček 1

2. Nyní si z papírových srdíček vyrobíme přívesky. Od každé velikosti máme 3 srdíčka (jedno z tvrdého papíru a dvě z notového). Na jedno notové srdíčko naneseme z nepopsané strany lepidlo a přilepíme k srdíčku z tvrdého papíru. Potom natřeme srdce z tvrdého papíru lepidlem z druhé strany a doprostřed položíme ketlovací jehlu tak, jak vidíme na obrázku. Nakonec přiložíme další notové srdíčko, čímž skryjeme jehlu a získáme oboustranný přívěsek. Ten necháme pořádně zaschnout. Stejně postupujeme i v případě srdíček dalších velikostí.

Záložka ptáček 2

Záložka ptáček 3

Záložka ptáček 4

Záložka ptáček 5

3. Když máme všechny tři přívěsky hotové, vezmeme si tři prodlužovací řetízky a upravíme je tak, že první bude mít 7, druhý 6 a třetí 5 oček. K řetízkům potom - podle obrázku - připojíme vyrobené přívěsky a druhým koncem řetízků je spojíme se záložkou.

Záložka ptáček 6

Záložka ptáček 7

4. Vezmeme si přívěsek - ptáčka a očkem ho spojíme s ketlovací jehlou, na kterou navlékneme několik červených korálků. Na druhé straně jehly uděláme kleštičkami očko a s jeho pomocí připojíme přívěsek - ptáčka k záložce tak, jako předchozí přívěsky.

Záložka ptáček 8

Záložka ptáček 9

5. A máme hotovo!

Záložka ptáček - výsledek

Záložka ptáček - výsledek

Zveme vás do našeho e-shopu, kde najdete různé druhy kovových záložek, kratší i delší, s motivy pírek, květin, ornamenty nebo jen čistě hladké. Ty si pak můžete dozdobit podle své fantazie či se inspirovat našimi návody. Kromě záložky s ptáčkem najdete na našem webu také návod na záložku s motivem stromu nebo záložku se sovou.

 

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena