e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Dřevěné korálky květ Ø15 mm (18.05.2022)

Dřevěné korálky květ Ø15 mm
Mix barevných dřevěných korálků květů s potiskem potěší nejen korálkářky, ale i děti. Jejich velikou výhodou je lehký materiál. Dají se skvěle kombinovat s dalšími dřevěnými korálky, s kulatými ale i s dalšími zajímavými tvary. Jsou oblíbené i na výrobu lapačů snů.
Více...

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm
Dřevěné korálky se díky většímu průvleku výborně navlékají na šňůrky, provázky apod. Lze je použít v kombinaci i s jinými tvořivými technikami např. v kombinaci s pedigem, hodí se na výrobu lapačů snů, na výrobu postaviček a zvířátek apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s ptáčkem

Záložka ptáček - výsledekTřetí návod na záložku z naší série je nejsnazší a opět můžete do její výroby zapojit i děti.

 

Motiv ptáčka a not je hravý, staromosazná záložka s květinovým vzorem působí romanticky a výsledek působí velice harmonicky.

 

Nechte se inspirovat a vytvořte si záložku, která vás bude provázet celým rokem, nejen březnem, měsícem knih.

 

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy (barva: staromosaz)
přívěsek - pták (staromosaz)
prodlužovací řetízky (staromosaz)
ketlovací jehly (staromosaz)
rokajl (červený)
staré noty, noviny apod.
tvrdý papír
lepidlo
nůžky
ketlovací kleštičky
tužka

Záložka ptáček - potřeby

 

Postup:

1. Na tvrdý papír si nakreslíme 3 srdíčka různých velikostí (největší asi 4 cm, nejmenší 2,5 cm), vystřihneme je a každé obkreslíme dvakrát na notový papír. Následně vystřihneme i tato srdíčka.

Záložka ptáček 1

2. Nyní si z papírových srdíček vyrobíme přívesky. Od každé velikosti máme 3 srdíčka (jedno z tvrdého papíru a dvě z notového). Na jedno notové srdíčko naneseme z nepopsané strany lepidlo a přilepíme k srdíčku z tvrdého papíru. Potom natřeme srdce z tvrdého papíru lepidlem z druhé strany a doprostřed položíme ketlovací jehlu tak, jak vidíme na obrázku. Nakonec přiložíme další notové srdíčko, čímž skryjeme jehlu a získáme oboustranný přívěsek. Ten necháme pořádně zaschnout. Stejně postupujeme i v případě srdíček dalších velikostí.

Záložka ptáček 2

Záložka ptáček 3

Záložka ptáček 4

Záložka ptáček 5

3. Když máme všechny tři přívěsky hotové, vezmeme si tři prodlužovací řetízky a upravíme je tak, že první bude mít 7, druhý 6 a třetí 5 oček. K řetízkům potom - podle obrázku - připojíme vyrobené přívěsky a druhým koncem řetízků je spojíme se záložkou.

Záložka ptáček 6

Záložka ptáček 7

4. Vezmeme si přívěsek - ptáčka a očkem ho spojíme s ketlovací jehlou, na kterou navlékneme několik červených korálků. Na druhé straně jehly uděláme kleštičkami očko a s jeho pomocí připojíme přívěsek - ptáčka k záložce tak, jako předchozí přívěsky.

Záložka ptáček 8

Záložka ptáček 9

5. A máme hotovo!

Záložka ptáček - výsledek

Záložka ptáček - výsledek

Zveme vás do našeho e-shopu, kde najdete různé druhy kovových záložek, kratší i delší, s motivy pírek, květin, ornamenty nebo jen čistě hladké. Ty si pak můžete dozdobit podle své fantazie či se inspirovat našimi návody. Kromě záložky s ptáčkem najdete na našem webu také návod na záložku s motivem stromu nebo záložku se sovou.

 

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena