e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 580 návodů zdarma

Aktuality

Uzlový knoflík (13.05.2019)

Uzlový knoflík
Kulaté knoflíky mají design spletený ze šňůrky. Můžete je našít na šaty, saka nebo halenky. Využití najdou také na dekorace - krabičky, kufříky, pouzdra apod.
Více...

Umělý pryskyřník / kytice (17.04.2019)

Umělý pryskyřník / kytice
Umělý pryskyřník si snadno spletete s jeho živou předlohou, na rozdíl od ní, vám ale déle vydrží. Květy a lístky jsou textilní. V jednom svazku je 5 ohebných větviček s květy.
Více...

Dřevěné korálky s vroubky (10.04.2019)

Dřevěné korálky s vroubky
Mix barevných dřevěných korálků s vroubky nadchnou všechny kreativní lidi. Můžete je navlékat na silon nebo jiný návlekový materiál. Korálky můžete použít na výrobu náramků, náhrdelníků nebo i na tvorbu přívěsků ke klíčům, kabelce apod.
Více...

Lurexová šňůrka (21.03.2019)

Lurexová šňůrka
Splétaná bavlněná šňůrka se nevšedně třpytí díky vpletenému lurexovému vláknu. Využijete ji k dekoračním účelům, k efektnímu balení a zdobení dárků, nebo jako navlékací materiál při výrobě náhrdelníků, náramků, apod.
Více...

Dřevěné květy sada (13.03.2019)

Dřevěné květy sada
Dřevěné květinky můžete zakomponovat do květinových vazeb, pověsit na větvičky ve váze nebo je nalepit na věnce či krabičky. Zajímavě vyniknou také jako ozdoba stolu.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy s ptáčkem

Záložka ptáček - výsledekTřetí návod na záložku z naší série je nejsnazší a opět můžete do její výroby zapojit i děti.

 

Motiv ptáčka a not je hravý, staromosazná záložka s květinovým vzorem působí romanticky a výsledek působí velice harmonicky.

 

Nechte se inspirovat a vytvořte si záložku, která vás bude provázet celým rokem, nejen březnem, měsícem knih.

 

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy (barva: staromosaz)
přívěsek - pták (staromosaz)
prodlužovací řetízky (staromosaz)
ketlovací jehly (staromosaz)
rokajl (červený)
staré noty, noviny apod.
tvrdý papír
lepidlo
nůžky
ketlovací kleštičky
tužka

Záložka ptáček - potřeby

 

Postup:

1. Na tvrdý papír si nakreslíme 3 srdíčka různých velikostí (největší asi 4 cm, nejmenší 2,5 cm), vystřihneme je a každé obkreslíme dvakrát na notový papír. Následně vystřihneme i tato srdíčka.

Záložka ptáček 1

2. Nyní si z papírových srdíček vyrobíme přívesky. Od každé velikosti máme 3 srdíčka (jedno z tvrdého papíru a dvě z notového). Na jedno notové srdíčko naneseme z nepopsané strany lepidlo a přilepíme k srdíčku z tvrdého papíru. Potom natřeme srdce z tvrdého papíru lepidlem z druhé strany a doprostřed položíme ketlovací jehlu tak, jak vidíme na obrázku. Nakonec přiložíme další notové srdíčko, čímž skryjeme jehlu a získáme oboustranný přívěsek. Ten necháme pořádně zaschnout. Stejně postupujeme i v případě srdíček dalších velikostí.

Záložka ptáček 2

Záložka ptáček 3

Záložka ptáček 4

Záložka ptáček 5

3. Když máme všechny tři přívěsky hotové, vezmeme si tři prodlužovací řetízky a upravíme je tak, že první bude mít 7, druhý 6 a třetí 5 oček. K řetízkům potom - podle obrázku - připojíme vyrobené přívěsky a druhým koncem řetízků je spojíme se záložkou.

Záložka ptáček 6

Záložka ptáček 7

4. Vezmeme si přívěsek - ptáčka a očkem ho spojíme s ketlovací jehlou, na kterou navlékneme několik červených korálků. Na druhé straně jehly uděláme kleštičkami očko a s jeho pomocí připojíme přívěsek - ptáčka k záložce tak, jako předchozí přívěsky.

Záložka ptáček 8

Záložka ptáček 9

5. A máme hotovo!

Záložka ptáček - výsledek

Záložka ptáček - výsledek

Zveme vás do našeho e-shopu, kde najdete různé druhy kovových záložek, kratší i delší, s motivy pírek, květin, ornamenty nebo jen čistě hladké. Ty si pak můžete dozdobit podle své fantazie či se inspirovat našimi návody. Kromě záložky s ptáčkem najdete na našem webu také návod na záložku s motivem stromu nebo záložku se sovou.

 

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena