e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 580 návodů zdarma

Aktuality

Uzlový knoflík (13.05.2019)

Uzlový knoflík
Kulaté knoflíky mají design spletený ze šňůrky. Můžete je našít na šaty, saka nebo halenky. Využití najdou také na dekorace - krabičky, kufříky, pouzdra apod.
Více...

Umělý pryskyřník / kytice (17.04.2019)

Umělý pryskyřník / kytice
Umělý pryskyřník si snadno spletete s jeho živou předlohou, na rozdíl od ní, vám ale déle vydrží. Květy a lístky jsou textilní. V jednom svazku je 5 ohebných větviček s květy.
Více...

Dřevěné korálky s vroubky (10.04.2019)

Dřevěné korálky s vroubky
Mix barevných dřevěných korálků s vroubky nadchnou všechny kreativní lidi. Můžete je navlékat na silon nebo jiný návlekový materiál. Korálky můžete použít na výrobu náramků, náhrdelníků nebo i na tvorbu přívěsků ke klíčům, kabelce apod.
Více...

Lurexová šňůrka (21.03.2019)

Lurexová šňůrka
Splétaná bavlněná šňůrka se nevšedně třpytí díky vpletenému lurexovému vláknu. Využijete ji k dekoračním účelům, k efektnímu balení a zdobení dárků, nebo jako navlékací materiál při výrobě náhrdelníků, náramků, apod.
Více...

Dřevěné květy sada (13.03.2019)

Dřevěné květy sada
Dřevěné květinky můžete zakomponovat do květinových vazeb, pověsit na větvičky ve váze nebo je nalepit na věnce či krabičky. Zajímavě vyniknou také jako ozdoba stolu.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Návod na záložku do knihy se sovou

Záložka sova - výsledekJe tady druhý návod na záložku do knihy, tentokrát s motivem sovičky a záložkou ve tvaru pírka. Při tvorbě využijete oblíbenou plsť i rokajl.

 

Návod je velmi jednoduchý, můžete si k němu přizvat i děti a připravit se na březen, měsíc knih, společně.

 

 

 

Na výrobu záložky budeme potřebovat:

záložka do knihy – pírko (v barvě platina)
přívěsek – sovička (platina)
prodlužovací řetízek (platina)
ketlovací jehla (platina)
barevná plsť (hnědá, žlutá, šedá)
rokajl (stříbrný, žlutý)
nitě (hnědá, žlutá, šedá)
nůžky
kleště
Záložka sova - potřeby


Postup:

1. Z plsti si vystřihneme 3 podlouhlé „lístky“, které budou na jedné straně oblé a na druhé do špičky, každý bude mít jinou barvu a velikost (hnědý 4 cm, šedý 3 cm a žlutý 2 cm).

Záložka sova 1

Záložka sova 2

2. Nyní budeme tyto „lístky“ upravovat tak, aby vypadaly jako barevná pírka, takže jim po stranách vystřihneme drobné šikmé „zoubky“.

Záložka sova 3

Záložka sova 4
3. Vezmeme si jehlu a nit (vždy takové barvy, jakou má pírko) a jednoduchým stehem vytvoříme středovou osu pírka (šít začínáme odspodu, tedy od zašpičatělé části).

Záložka sova 5

Záložka sova 6

4. Když došijeme až k druhému okraji, píchneme jehlou z druhé strany látky, ale nit nedotahujeme. Uděláme to ještě jednou a tímto jsme si vytvořili očko, kterým budeme pírko připojovat k samotné záložce.

Záložka sova 7

Záložka sova 8

5. Aby nám očko drželo tak, jak jsme si ho vytvořili, upevníme si ho ještě několika stehy (viz. obrázek) a potom nit zakončíme.

Záložka sova 9

Záložka sova 10

Záložka sova 11

6. Prodlužovací řetízek zkrátíme na 3 kroužky, na ně připojíme peříčka z plsti tak, jak to vidíme na obrázku – žluté pírko na druhý kroužek, hnědé a šedé na třetí. Pomocí prvního kroužku připojíme řetízek k záložce.

Záložka sova 12

7. Vezmeme si přívěsek - sovičku a očkem spojíme s ketlovací jehlou. Na tu pak navlékneme několik žlutých a stříbrných korálků.

Záložka sova 13

8. Na druhém konci ketlovací jehly vytvoříme očko a připojíme přívěsek k záložce. A máme hotovo!

Záložka sova 14

Záložka sova - výsledek

Záložka sova - výsledek

 

Autorka návodu: Jitka Benešová

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena