e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Dřevěné korálky květ Ø15 mm (18.05.2022)

Dřevěné korálky květ Ø15 mm
Mix barevných dřevěných korálků květů s potiskem potěší nejen korálkářky, ale i děti. Jejich velikou výhodou je lehký materiál. Dají se skvěle kombinovat s dalšími dřevěnými korálky, s kulatými ale i s dalšími zajímavými tvary. Jsou oblíbené i na výrobu lapačů snů.
Více...

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm
Dřevěné korálky se díky většímu průvleku výborně navlékají na šňůrky, provázky apod. Lze je použít v kombinaci i s jinými tvořivými technikami např. v kombinaci s pedigem, hodí se na výrobu lapačů snů, na výrobu postaviček a zvířátek apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Odlévání z pryskyřice do kovových lůžek je známý způsob,  jak si vyrobit náušnice či přívěsek. Ale už jste slyšeli o orgonitech? Občas se člověku zdá život k nevydržení, zavalí jej strachy a má pocit, že už nemůže dál. V té chvíli hledá, kde nabrat sílu, aby se mohl odrazit ode dna.  Talismany s sebou právě z toho důvodu nosí lidé od nepaměti, touží po ochraně, po hojnosti, po lásce.... My objevili Hopleu, jež talismany v podobě orgonitů tvoří, a chvíli si s ní povídali.

 

Co je to orgonit?

Živý kámen. O orgonitech se vypráví v kruzích ezoterických a v rámci léčitelství, že dýchají pránu. Násobí, vyzařují a zmnožují životní energii. Není to nic, co by věda dokázala změřit. Orgonit nikdy nebyl a nikdy nebude nástrojem vědy (díky Bohu). Jak pravil moudrý muž Marek Herman: "Nejde navážit 15 dkg něhy." Orgonit je výrazem něčeho, co lze vnímat a prožívat a co překračuje ta smrtelná omezení, jež mysli věda staví do cesty a tváří se přitom tak žárlivě a vážně, až to v člověku budí neodolatelnou chuť někoho štípnout do zadku. Orgonit je symbolem hojnosti a radosti prožívaného. Inspiruje sílu mysli a JE talismanem v pravém slova smyslu. (Čerpáno z Hopleina http://www.orgonballtalisman.com/orgonit.php .)


Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Já se prostě nemohu nezeptat, proč tak neobvyklá e-mailová adresa?

Ono to nikde na webu napsané není, ale je s e-mailem pamawangmo@gmail.com tak - Pama Wangmo je jméno, které v překladu znamená Mocná Žena Lotosu. Jazyk, z kterého to jméno je, je tibetština. Tohle jméno mi dal na jednom kurzu 17.Karmapa, hlava linie Karma Kagju. Tuším, že to byla iniciace na Buddhu Milující Oči, mantra tohoto buddhy je ta známá Om Mani Pame Hung (mám ji jako jednu z forem mezi svými orgonity - floraly taky). Moc to pro mě znamená.

 

Celý Váš web je protkán výjimečně malebnými popisy, počínaje názvy jednotlivých receptur až po básně.  Jak  k Vám vůbec receptury přicházejí?

Ty věci, které mě inspirují a které pro něco znamenají, se snažím mít stále na očích. To, na co myslíme, a to, v co věříme, je to, k čemu směřujeme, čím se postupně stáváme. Mě se představa, že taky budu jednou buddha, prostě zamlouvá.

Orgonit - pro mě - je úžasný talisman, tak ho chápu. Modlitba v pevném skupenství. Mix psychologie, přirozené lidské spirituality a umění v jednom hmatatelném, fyzicky přítomném a pokud možno hodně krásném kusu. Je důležité dát váhu svému záměru. Ocenit význam toho, čím se chceme stát. Zvolit si směr. Porozumět tomu, čeho chceme dosáhnout. Kde a s kým chceme být. Modelujeme svou budoucnost.

Není to ezoterika. Je to velmi praktické, smysluplné a lidské. Proto ty receptury. Drahé kameny nejsou na světě jen tak. My taky ne:)  A líbí se mi ten materiál. Jantar, pryskyřice, kov a křišťál, to má něco do sebe. Líbí se mi to v rukou. Plavci mají "pocit pro vodu", já mám "pocit pro kámen". Ale nejsem léčitel, a pokud jde o energetické vjemy, nechávám si je pro sebe, protože je to otázka zkušenosti a ta je -  jak to říct? Nepřenositelná? Nemyslím, že je dobré někoho mást a povídat o tom, jak se to má cítit. Cítí každý sám, na sobě, nějak. A nebo taky ne.

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Asi pochopitelně otázka, bez níž by povídání pro toho, kdo ještě orgonit nezná, nedávala smysl – jak orgonit chápete Vy?

Receptury? Moje aktuální zrození "si hraje s drahými kameny". Když je berete do rukou, cítíte je, hovoří k vám jazykem, který nezná ani čas, anis trach, ani slova, ani počty... Je snadné psát, když přesně víte co potřebujete napsat. Potřebuji napsat, co o tom vím, a tak píšu všechno, co o tom vím, a jazykem, který mi narostl. Navíc to není první podobný systém. Bachovy, Maui esence nebo Aura Soma dělají vlastně totéž, jenže kapičky vyprchají, ale kameny trvají. A já se ráda dotýkám rukama. Líbí se mi fyzický svět.

 

Můžete prosím zkusit popsat fyzickou podobu orgonitu?  Proč se kombinuje kov s kameny?

To je totiž tak. Orgonit jsem poprvé viděla u Wahlgrenis na webu, před 4 lety. Wahlgrenis má web, kam lidé posílají mj. své sny a sny mě fascinují - ráda o snech čtu a "prohlížím si je". Krom snů jsou tam různé jiné věci a jednoho dne se tam objevil článek o orgonitech. Byly tam fotky a povídání, dlouhatánský seznam neuvěřitelných účinků z říše pohádek. Ale tyto věci mají také svoje místo na světě, takže když jsem celý ten elaborát dočetla do konce a uzřela hnědavou placičku (!), onen "orgonit", užasla jsem: "Proč je to TAK OŠKLIVÝ?"

Rozumějte. Když už si někdo dal tolik práce a vymyslel kouzelný předmět, proč nevěnoval více pozornosti té podobě? V té době jsem se zasnila já, jak by to mohlo vypadat, kdyby.. :) asi jsem se zamilovala. Na další akci, kterou Wahlgrenis pořádala, jsem vyrobila svoje první orgonity. Byly to jen takové malé červené rybičky. Měla jsem pro každého účastníka jednu, jako suvenýr. Chtěla jsem přispět svojí aktivitou, aby ten den byl prostě krásný, kouzelný. Rybičky byly rozebrány ihned a nebylo jich dost. Dost jich není dodnes.

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Takže k fyzické podobě mohu říct tolik, že by měla inspirovat a měla by být psychologicky smysluplná. Je to věda, takže to zkrátím na jednu větu: Nejdokonalejší tvar je koule. Je to matka všech tvarů a  první magický tvar vesmíru. A když se vrátím na počátek, ještě jedna věc mi krom podoby orgonitu dělala starosti - ta původní pohádka o tom, co kouzelný orgonit umí,  mi docela solidně lezla na nervy. Bylo to takovým naivně-neumělým způsobem strašlivé: "BuBuBu, Blbečci!", říkalo to. Bylo to emotivně úplně ploché. Bylo to bez nadhledu, bez pointy a bez špetky smyslu pro humor.. což jsou komodity, jejich nedostatek mě irituje u čehokoliv.

Orognit je především talisman. Pohádku jsem prostě přepsala. Vzala jsem původní orgonit a vytvořila z něj něco úplně jiného. Vím, že především probouzí emoce, a emoce jsou to, proč se pro něj lidé rozhodují. Z toho bodu je nutné vycházet. Ponechala jsem materiál, což příjemná záležitost směsi pryskyřice, kovu, křišťálu, jantarů a drahých kmenů a  minerálů. Materiál v pořádku. Bylo to smysluplné, protože lidé citliví na "jemněhmotné energie" popisují pulsování, příjemné doteky energie.

A tito lidé, kteří mají pro tyto vjemy nějaký šestý (nebo sedmý?:-) smysl, jsou právě ti, kteří si je pořizují nejčastěji. Mnohokrát se mi stalo, při osobních odběrech, že jsem předala orgonitovou kouli a člověk se mi rozplakal. Materiál ponechávám, v té ušlechtilé verzi, a všechno ostatní (symboliku, smysl, tvar) jsem změnila tak, aby to dávalo smysl a aby to bylo zdravým způsobem užitečné pro naši psychiku.  (Tím odpovídám o na otázku o tvaru.)

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Jaké máte zpětné vazby od majitelů? Já jsem šťastná, že jej mám, ale vlastně nedokážu popsat účinek. Jakoby mne posiloval, rozvíjel intuici... Jak to mají druzí?

Zpětné vazby od majitelů - viz feedback - je to podobné jako u vás. Jsou to talismany. Nemusíte mít, jako léčitelé, vjemy v dlaních a  nemusíte vidět auru člověka očima. Nejsou to oči které vidí, je to "vaše mysl, která Ví". Jsme tak moc závislí na fyzickém světě a na tom, co nám sdělují smysly, že někdy skutečně potřebujeme "držet v rukou", abychom věřili. Orgonity to umožňují. Máme možnost upokojit se, spojit se se smysly - soustředíme se. Vnímáme důvěru ve vlastní schopnosti, důvěru ve svou intuici, telepatii, odvahu. Jsme schopni přijímat něco nového, nebo pohlédnout na svou situaci novýma očima, s nadějí. V pozadí je jasně čitelná emoce. Má ohromnou sílu. Naši. A cítíme, že s ní dokážeme s ní všechno.

Děkujeme za rozhovor a za nahlédnutí do světa přání a tužeb

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Všechny fotografie jsou převzaty z webu Orgonity od Hopley

 

Kam dál

Orgonity od Hopley - web

DISKUSE

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena