e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 653 návodů zdarma

Aktuality

Sada látek na patchwork (14.10.2020)

Sada látek na patchwork
Sadu barevných látek využijete na patchwork. Pečlivě je skládáme z nejlepších vzorů, které najdete u nás v obchodě. Najdete mezi nimi dětské vzory, srdíčka, květy, puntíky i jednobarevné látky - vybere si každý. Látky v sadách barevně ladí. Každá sada je elegantně převázaná saténovou mašlí s logem firmy Stoklasa. Neváhejte a pusťte se do výroby ubrusů, prostírání, polštářků apod.
Více...

Balicí papír 70x200 cm (07.10.2020)

Balicí papír 70x200 cm
Balicí papír v přírodním stylu dodá vašim zabaleným dárkům rustikální charakter s ekologickým přístupem. Z pohledové strany je hustě žebrovaný. Je dostatečně pevný, hodí se i na zabalení kytice nebo výrobu kornoutů. V scrapbookingu s ním můžete ozdobit pozvánky, přání, deníky, krabičky apod. Skvěle poslouží i jako výplňový materiál do krabic. Prodává se v roli, která je zabalená do ochranné fólie.
Více...

Vánoční monofilová stuha hvězdy (30.09.2020)

Vánoční monofilová stuha hvězdy
Monofilová stuha s potiskem malých hvězdiček je pevná, poloprůsvitná, oboustranná. Použití: Stuhu můžete využít na výrobu různých dekorací. Hodí se na aranžování adventních věnců, ikeban, slavnostních tabulí apod. Můžete s ní i elegantně zabalit dárky.
Více...

Dekorace anděl s glitry (23.09.2020)

Dekorace anděl s glitry
Dekorační andělé jsou vyrobení z překližky a z obou stran posypaní třpytivými glitry. Můžete je nalepit na věnce, do květinových vazeb nebo je využít jako netradiční ozdobu dárků.
Více...

Bavlněná látka liška (16.09.2020)

Bavlněná látka liška
Bavlněnou látku s designem lišek využijete na šití polštářů, povlečení, závěsů, pytlíků, tašek, mantinelů do postýlek i hnízd pro děti. Je vhodná také na šití roušek.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Odlévání z pryskyřice do kovových lůžek je známý způsob,  jak si vyrobit náušnice či přívěsek. Ale už jste slyšeli o orgonitech? Občas se člověku zdá život k nevydržení, zavalí jej strachy a má pocit, že už nemůže dál. V té chvíli hledá, kde nabrat sílu, aby se mohl odrazit ode dna.  Talismany s sebou právě z toho důvodu nosí lidé od nepaměti, touží po ochraně, po hojnosti, po lásce.... My objevili Hopleu, jež talismany v podobě orgonitů tvoří, a chvíli si s ní povídali.

 

Co je to orgonit?

Živý kámen. O orgonitech se vypráví v kruzích ezoterických a v rámci léčitelství, že dýchají pránu. Násobí, vyzařují a zmnožují životní energii. Není to nic, co by věda dokázala změřit. Orgonit nikdy nebyl a nikdy nebude nástrojem vědy (díky Bohu). Jak pravil moudrý muž Marek Herman: "Nejde navážit 15 dkg něhy." Orgonit je výrazem něčeho, co lze vnímat a prožívat a co překračuje ta smrtelná omezení, jež mysli věda staví do cesty a tváří se přitom tak žárlivě a vážně, až to v člověku budí neodolatelnou chuť někoho štípnout do zadku. Orgonit je symbolem hojnosti a radosti prožívaného. Inspiruje sílu mysli a JE talismanem v pravém slova smyslu. (Čerpáno z Hopleina http://www.orgonballtalisman.com/orgonit.php .)


Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Já se prostě nemohu nezeptat, proč tak neobvyklá e-mailová adresa?

Ono to nikde na webu napsané není, ale je s e-mailem pamawangmo@gmail.com tak - Pama Wangmo je jméno, které v překladu znamená Mocná Žena Lotosu. Jazyk, z kterého to jméno je, je tibetština. Tohle jméno mi dal na jednom kurzu 17.Karmapa, hlava linie Karma Kagju. Tuším, že to byla iniciace na Buddhu Milující Oči, mantra tohoto buddhy je ta známá Om Mani Pame Hung (mám ji jako jednu z forem mezi svými orgonity - floraly taky). Moc to pro mě znamená.

 

Celý Váš web je protkán výjimečně malebnými popisy, počínaje názvy jednotlivých receptur až po básně.  Jak  k Vám vůbec receptury přicházejí?

Ty věci, které mě inspirují a které pro něco znamenají, se snažím mít stále na očích. To, na co myslíme, a to, v co věříme, je to, k čemu směřujeme, čím se postupně stáváme. Mě se představa, že taky budu jednou buddha, prostě zamlouvá.

Orgonit - pro mě - je úžasný talisman, tak ho chápu. Modlitba v pevném skupenství. Mix psychologie, přirozené lidské spirituality a umění v jednom hmatatelném, fyzicky přítomném a pokud možno hodně krásném kusu. Je důležité dát váhu svému záměru. Ocenit význam toho, čím se chceme stát. Zvolit si směr. Porozumět tomu, čeho chceme dosáhnout. Kde a s kým chceme být. Modelujeme svou budoucnost.

Není to ezoterika. Je to velmi praktické, smysluplné a lidské. Proto ty receptury. Drahé kameny nejsou na světě jen tak. My taky ne:)  A líbí se mi ten materiál. Jantar, pryskyřice, kov a křišťál, to má něco do sebe. Líbí se mi to v rukou. Plavci mají "pocit pro vodu", já mám "pocit pro kámen". Ale nejsem léčitel, a pokud jde o energetické vjemy, nechávám si je pro sebe, protože je to otázka zkušenosti a ta je -  jak to říct? Nepřenositelná? Nemyslím, že je dobré někoho mást a povídat o tom, jak se to má cítit. Cítí každý sám, na sobě, nějak. A nebo taky ne.

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Asi pochopitelně otázka, bez níž by povídání pro toho, kdo ještě orgonit nezná, nedávala smysl – jak orgonit chápete Vy?

Receptury? Moje aktuální zrození "si hraje s drahými kameny". Když je berete do rukou, cítíte je, hovoří k vám jazykem, který nezná ani čas, anis trach, ani slova, ani počty... Je snadné psát, když přesně víte co potřebujete napsat. Potřebuji napsat, co o tom vím, a tak píšu všechno, co o tom vím, a jazykem, který mi narostl. Navíc to není první podobný systém. Bachovy, Maui esence nebo Aura Soma dělají vlastně totéž, jenže kapičky vyprchají, ale kameny trvají. A já se ráda dotýkám rukama. Líbí se mi fyzický svět.

 

Můžete prosím zkusit popsat fyzickou podobu orgonitu?  Proč se kombinuje kov s kameny?

To je totiž tak. Orgonit jsem poprvé viděla u Wahlgrenis na webu, před 4 lety. Wahlgrenis má web, kam lidé posílají mj. své sny a sny mě fascinují - ráda o snech čtu a "prohlížím si je". Krom snů jsou tam různé jiné věci a jednoho dne se tam objevil článek o orgonitech. Byly tam fotky a povídání, dlouhatánský seznam neuvěřitelných účinků z říše pohádek. Ale tyto věci mají také svoje místo na světě, takže když jsem celý ten elaborát dočetla do konce a uzřela hnědavou placičku (!), onen "orgonit", užasla jsem: "Proč je to TAK OŠKLIVÝ?"

Rozumějte. Když už si někdo dal tolik práce a vymyslel kouzelný předmět, proč nevěnoval více pozornosti té podobě? V té době jsem se zasnila já, jak by to mohlo vypadat, kdyby.. :) asi jsem se zamilovala. Na další akci, kterou Wahlgrenis pořádala, jsem vyrobila svoje první orgonity. Byly to jen takové malé červené rybičky. Měla jsem pro každého účastníka jednu, jako suvenýr. Chtěla jsem přispět svojí aktivitou, aby ten den byl prostě krásný, kouzelný. Rybičky byly rozebrány ihned a nebylo jich dost. Dost jich není dodnes.

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Takže k fyzické podobě mohu říct tolik, že by měla inspirovat a měla by být psychologicky smysluplná. Je to věda, takže to zkrátím na jednu větu: Nejdokonalejší tvar je koule. Je to matka všech tvarů a  první magický tvar vesmíru. A když se vrátím na počátek, ještě jedna věc mi krom podoby orgonitu dělala starosti - ta původní pohádka o tom, co kouzelný orgonit umí,  mi docela solidně lezla na nervy. Bylo to takovým naivně-neumělým způsobem strašlivé: "BuBuBu, Blbečci!", říkalo to. Bylo to emotivně úplně ploché. Bylo to bez nadhledu, bez pointy a bez špetky smyslu pro humor.. což jsou komodity, jejich nedostatek mě irituje u čehokoliv.

Orognit je především talisman. Pohádku jsem prostě přepsala. Vzala jsem původní orgonit a vytvořila z něj něco úplně jiného. Vím, že především probouzí emoce, a emoce jsou to, proč se pro něj lidé rozhodují. Z toho bodu je nutné vycházet. Ponechala jsem materiál, což příjemná záležitost směsi pryskyřice, kovu, křišťálu, jantarů a drahých kmenů a  minerálů. Materiál v pořádku. Bylo to smysluplné, protože lidé citliví na "jemněhmotné energie" popisují pulsování, příjemné doteky energie.

A tito lidé, kteří mají pro tyto vjemy nějaký šestý (nebo sedmý?:-) smysl, jsou právě ti, kteří si je pořizují nejčastěji. Mnohokrát se mi stalo, při osobních odběrech, že jsem předala orgonitovou kouli a člověk se mi rozplakal. Materiál ponechávám, v té ušlechtilé verzi, a všechno ostatní (symboliku, smysl, tvar) jsem změnila tak, aby to dávalo smysl a aby to bylo zdravým způsobem užitečné pro naši psychiku.  (Tím odpovídám o na otázku o tvaru.)

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Jaké máte zpětné vazby od majitelů? Já jsem šťastná, že jej mám, ale vlastně nedokážu popsat účinek. Jakoby mne posiloval, rozvíjel intuici... Jak to mají druzí?

Zpětné vazby od majitelů - viz feedback - je to podobné jako u vás. Jsou to talismany. Nemusíte mít, jako léčitelé, vjemy v dlaních a  nemusíte vidět auru člověka očima. Nejsou to oči které vidí, je to "vaše mysl, která Ví". Jsme tak moc závislí na fyzickém světě a na tom, co nám sdělují smysly, že někdy skutečně potřebujeme "držet v rukou", abychom věřili. Orgonity to umožňují. Máme možnost upokojit se, spojit se se smysly - soustředíme se. Vnímáme důvěru ve vlastní schopnosti, důvěru ve svou intuici, telepatii, odvahu. Jsme schopni přijímat něco nového, nebo pohlédnout na svou situaci novýma očima, s nadějí. V pozadí je jasně čitelná emoce. Má ohromnou sílu. Naši. A cítíme, že s ní dokážeme s ní všechno.

Děkujeme za rozhovor a za nahlédnutí do světa přání a tužeb

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

Orgonit je modlitba v pevném skupenství

 

Všechny fotografie jsou převzaty z webu Orgonity od Hopley

 

Kam dál

Orgonity od Hopley - web

DISKUSE

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena