e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 566 návodů zdarma

Aktuality

Bambulka (06.02.2019)

Bambulka
Bambulku můžete díky provázku využít hned několika způsoby. Lze ji připevnit jako ozdobu na batoh, tašku, kabelku nebo klíče. Šňůrku můžete také rozstřihnout, provléknout pleteninou a vytvořit tak klasickou bambulku, která vám ozdobí čepice nebo svetry. Bambulky však oživí také mikiny, ponožky nebo boty.
Více...

bobulky na drátku (16.01.2019)

bobulky na drátku
Bobulky drží na kovovém drátku, který je obalený floristickou páskou. Na jednom drátku je malý trs složený z pestíků, bobulek a kališního lístku.
Více...

Umělý květ růže (10.01.2019)

Umělý květ růže
Romantický květ růže dokonale doplní vaše květinová aranžmá. Svou jemností však také nevšedně ozdobí čelenky, fascinátory nebo věnečky do vlasů.
Více...

Plastové korálky s velkým průvlekem (14.12.2018)

Plastové korálky s velkým průvlekem
Plastové korálky se hodí k výrobě nevšedních náhrdelníků a náramků. Skvěle s nimi ozdobíte plavky, hodí se k navlečení na šňůrky mikin apod. Díky většímu průvleku je můžete navlékat na větší množství šňůrek, které se mezi sebou mohou svazovat a uzlovat, a vytvářet tak jedinečný celek. Jako návlekový materiál jsou vhodné šperkové šňůrky nebo hadí řetízky.
Více...

Dřevěný štítek srdce, cedulka (07.12.2018)

Dřevěný štítek srdce, cedulka
Štítek využijete mnoha způsoby. Můžete jej použít jako jmenovku při balení dárků nebo při tvoření slavnostní tabule na svatbě, narozeninové oslavě či párty. Bude vašim pomocníkem také u techniky scrapbookingu, kde vám pomůže nazdobit přáníčka, rámečky nebo fotoalba. Dřevěné štítky využijete také jako originální cenovky.
Více...
Zobrazit i starší aktuality
Odebírat novinky

Re-ce-se blog

Díky facebookovské komunitě jsem narazila na mile praštěný profil prodejce re-ce-se na Fleru. Kdo si prohlédne jeho obchůdek, objeví milé drobnosti do bytu, dámy možná budou váhat, kolikátá Pinokiova manželka by mohly být a všichni jistě rozkliknou kategorii Kloubní náhrady. Velmi se nám líbily židličky, a protože jsme server věnovaný tvoření, požádali jsme Pavla alias prodejce Re-ce-se, aby byl tak hodný a podělil se s námi o postup, jak tvoří své židličky.

 

Mírně ulítlý, ale velmi podrobný návod na výrobu dřevěné židličky, ručně malované. Ojedinělý způsob dekorování dřeva.Jen mírně ulítlý postup, jak vyrobit a dekorovat dřevěnou židli

Návod na židli připravil Re-ce-se

Pavel respektuje odlišnou míru zručnosti jednotlivých čtenářů, takže se do něj bez obav mohou pustit prakticky všichni. V návodu je též zohledněna genderová vyváženost. Očekávaným přínosem tohoto a dalších blogů bude naplnění limitů pro rovné příležitosti mužů a žen. (To byla vsuvka pro ty, kdo měli tu smůlu a potkali se s projektovou mluvou.)

 

 

 

Zvládne to i amatér, který se dřevem nikdy nepracoval (jen židle bude asi vypadat jinak než na obrázku).

Nepotřebujete ani žádné speciální nástroje (pak to zabere trošku více času).

Pokud jste šikovní a máte všechno potřebné nářadí a dáte si na povzbuzení pivo, trvá výroba asi 3 hodiny, pokud jste nešikovní, máte jen holé ruce a dáte si moc piv, trvá výroba asi 3 světelné roky.

 

Tři způsoby jak získat dřevo

Začneme přípravou materiálu. Na dřevěnou židličku potřebujeme většinou dřevo. Je několik způsobů jak si dřevo obstarat:

 

1. Můžete si jej koupit. To je nejsnazší způsob, vhodný pro městské intelektuály a bábovky, nehodný pořádného chlapa (celý návod pro ženy zde). Způsob se zdá se jednoduchý, tak proč jej nevolit? (Dramatická otázka, to jsem se naučil v kroužku psaní posledního dopisu pro sebevrahy.) Hned vám to vysvětlím, není nikdo povolanější na tuto problematiku.

 

Běžně v obchodě koupíte dřevo kvality standard, což je maximálně 10 % pravého dřeva, sójový granulát, bramborový škrob, nejedlá sůl, strojně oddělené dřevo, masokostní moučka (když nedává Číňan bacha a vlítne mu tam palec), stabilizátor E55, hnědá hmota nejasného původu, vůně dřeva E12.32, barvivo na letokruhy.

Pokud máte štěstí a dost peněz, můžete si odnést dřevo kvality prémium, což je až 70 % pravého dřeva, recyklované protézy, neúspěšní účastníci tanečních soutěží, semletí červotoči, ale bez glutamátu.

 

Židlička z těchto materiálů bude určitě dobře sloužit, bude navenek i dobře vypadat, ale posadili byste na takové svinstvo někoho, koho máte opravdu rádi? Nebude tchýni časem podezřelé, že na ni jiná židle nikdy nezbude?

 

2. Seberete dřevo někomu, kdo už si je koupil. To už je pro tvrdší povahy, musíte přece jen přeprat intelektuála.

 

3. Zajdete si pro něj do lesa sami.

My se budeme věnovat samozřejmě třetímu způsobu obstarání dřeva a výroby židličky z něj. Najdete nejbližší les. Návod pro statečné intelektuály zde (pokud tam není, asi jsem jej ještě nenapsal). Vezmete si s sebou

pilu, sekerku, batoh, nožík, píšťalku, pytlík buráků, myš, kapesník, provázek, tužku, náplast, škrabku na brambory, fotku židle, svačinu, pivo, druhé pivo, lehké boty, rýč, lopatu, návnadu pro bobra, ještě jednou první pivo, pokud jste jej vypili už před odchodem. Cestou k lesu jezte buráky a slupky odhazujte na zem. Alergici na buráky si vezmou GPSku.

 

Najdete v lese vhodný strom

  • návod pro intelektuály: π * r²s > π * r²z,
  • pro ostatní: průměr stromu by měl být větší než průměr vašeho zadku.

 

Vypijte první pivo. Zvolíte stranu, na kterou chcete strom skácet - neměl by tam být krmelec, rybník, batoh, pivo, vy. Sekerkou vysekáte z této zvolené strany do stromu vodorovný klín, ideálně půl metru nad zemí, špatně pokud je to výš než dosáhnete. (Návod pro intelektuály není, běžte domů.)

 

Pokud se v dálce objeví hajný, okamžitě vykopejte lopatou díru, zahrabejte sekeru a pilu, vezměte rýč a předstírejte, že strom právě sadíte. Když hajný odejde, vykopejte nářadí, díru nezahazujte. Z druhé strany stromu (poznáte ji tak, že tam není vysekaný klín), přiložíte opět vodorovně pilu (pokud máte pilku na železo, běžte za intelektuálem a použijte způsob č. 2) a pravidelnými pohyby pily k sobě a od sebe řežte do stromu.

 

Důležité rady

Na pilu netlačte příliš, řez by byl křivý, ani málo, jen byste strom lechtali a opadaly by veverky. Pokud jste v této chvíli pilu zlomili, vyndejte z batohu návnadu na bobra a běžte jej ochočit. Jak se linie řezu bude blížit k vysekanému klínu, strom se začne naklánět. Naposledy zkontrolujte, jestli tím směrem není pivo. Jemně se o strom rukou opřete a pošlete jej přitlačením ruky k zemi. S vítězoslavným úsměvem si vyhrňte rukáv a zálibně si prohlédněte svůj zaťatý biceps. Vypijte druhé pivo, snězte svačinu. Vytáhněte mrtvého hajného zpod stromu, uložte do díry po nářadí a zaházejte hlínou, stejně vám chodil za ženou.

 

Sekerou osekejte větve stromu. Ještě jednou a tentokrát hned u kmene. Náplastí se snažte zastavit menší krvácení ze zasažených částí těla, větší krvácení zastavte kapesníkem. Vytáhněte škrabku na brambory a oškrábejte kůru ze stromu. Zahoďte škrabku a v duchu vynadejte debilovi, co tu kravinu vymyslel. Použijte sekeru.

 

Vytáhněte z batohu provázek, dřepněte si do WC polohy, přiložte provázek k zadku tak, aby koncem dosahoval na zem. Přiložte provázek ke spodní části kmene stromu a udělejte na kmeni tužkou rysku. Zvedněte se z WC polohy a zkuste to ještě jednou, teď už byste měli dosáhnout. V místě rysky přeřežte kmen stromu.

 

Máte základní polotovar pro výrobu židle. Kdo jste přeřezali strom podélně, můžete si leda vydlabat kánoi. Vypijte třetí pivo, vím¨, že ho v tom batohu máte, jen blbec by šel do lesa se dvěmi pivy. Pokud přijde další hajný, strom už nesaďte, máte lehké boty, seberte zbytek piv a zdrhejte.

 

Návod, jak vyrobit a netradičně dekorovat židličku.Návod, jak vyrobit a netradičně dekorovat židličku.

K dekorování stačí sekera, pro naturalistický motiv lopata

 

Teď už je to jednoduché. Dejte si před sebe fotku židle. Vyndejte nožík a ze špalku vyřežte židli podle foto předlohy. Pokud jste měli více než tři-osm piv, odkulte radši špalek domů. Odvažte krvavý kapesník a natřete jím židli na červeno, pokud dojde barva, použijte ještě jednou sekeru. Na židli položte myš, vezměte lopatu a schovejte se za strom. Kočku musíte trefit z profilu.

 

Pokud jste rozbili židli, vraťte se v návodu před třetí pivo. Zpátky běžte po stopách skořápek ořechů, pokud je sežrala veverka, vezměte lopatu a přidejte ji ke kočce. Cestou domů můžete přemýšlet, na co jste s sebou tahali tu píšťalku.

 

Pokud se vám zdá návod příliš složitý, židli můžete koupit i zde. Pokud se vám návod i židle líbily, více najdete zde.

 

Návod pro ženy jak získat dřevěnou židličku

Sbalte pořádného chlapa, co ji pro vás vyřeže ze stromu nebo se podívejte zde.

 

Vložit příspěvek
01.07.2013 anonym Alright ailrhgt alright that's exactly what I needed!
komentovat


01.07.2013 anonym I needed to post you one lttlie note in order to say thanks the moment again relating to the remarkable views you have shown on this site. It's really particularly open-handed of people like you to deliver unreservedly what exactly many individuals would've distributed for an electronic book to help make some cash on their own, even more so now that you might well have done it if you wanted. The good ideas in addition worked like the easy way to fully grasp some people have the identical fervor the same as my very own to see lots more concerning this problem. Certainly there are a lot more enjoyable opportunities in the future for folks who looked at your blog.
komentovat


O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Záhumenní 22/453

747 21 Kravaře

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Partneři

Korálki - časopis o korálkování

Korálková škola Darí Fejtkové

Blog U Ajky - návody zdarma

Orgonity od Hopley

 

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2019
- všechna práva vyhrazena