e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 654 návodů zdarma

Aktuality

Minky hladké / jemný plyš (21.10.2020)

Minky hladké / jemný plyš
Minky jsou velmi příjemné, měkké a hebké na dotek. Využijete je všude tam, kde vyžadujete měkký materiál - na spodní strany dek, do dětských zavinovaček, na čepice, nákrčníky i župany.
Více...

Sada látek na patchwork (14.10.2020)

Sada látek na patchwork
Sadu barevných látek využijete na patchwork. Pečlivě je skládáme z nejlepších vzorů, které najdete u nás v obchodě. Najdete mezi nimi dětské vzory, srdíčka, květy, puntíky i jednobarevné látky - vybere si každý. Látky v sadách barevně ladí. Každá sada je elegantně převázaná saténovou mašlí s logem firmy Stoklasa. Neváhejte a pusťte se do výroby ubrusů, prostírání, polštářků apod.
Více...

Balicí papír 70x200 cm (07.10.2020)

Balicí papír 70x200 cm
Balicí papír v přírodním stylu dodá vašim zabaleným dárkům rustikální charakter s ekologickým přístupem. Z pohledové strany je hustě žebrovaný. Je dostatečně pevný, hodí se i na zabalení kytice nebo výrobu kornoutů. V scrapbookingu s ním můžete ozdobit pozvánky, přání, deníky, krabičky apod. Skvěle poslouží i jako výplňový materiál do krabic. Prodává se v roli, která je zabalená do ochranné fólie.
Více...

Vánoční monofilová stuha hvězdy (30.09.2020)

Vánoční monofilová stuha hvězdy
Monofilová stuha s potiskem malých hvězdiček je pevná, poloprůsvitná, oboustranná. Použití: Stuhu můžete využít na výrobu různých dekorací. Hodí se na aranžování adventních věnců, ikeban, slavnostních tabulí apod. Můžete s ní i elegantně zabalit dárky.
Více...

Dekorace anděl s glitry (23.09.2020)

Dekorace anděl s glitry
Dekorační andělé jsou vyrobení z překližky a z obou stran posypaní třpytivými glitry. Můžete je nalepit na věnce, do květinových vazeb nebo je využít jako netradiční ozdobu dárků.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Recenze knihy: Elegantní šperky peyotovým stehem

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemPo delší době vám přinášíme recenzi na hobby knihu pro tvořivé duše. Tentokrát potěšíme příznivce korálků, kteří se pustili do peyotového stehu či se na to teprve chystají. Pokud zvažujete, zda vám může být kniha Elegantní šperky peyotovým stehem užitečným pomocníkem, nebo jestli je pro vás zbytečným výdajem, čtěte dále. Pokusíme se vám její obsah přiblížit.

 

Název: Elegantní šperky peyotovým stehem z japonských rokajlů a korálků Delica

Autor: Diana Averdiek

Překlad: Petra Langrová

Nakladatel: Anagram s.r.o.

Počet stran: 32 + 16 stran předloh

 

Co v knize najdete?

  • 17 návodů na náramky, náušnice, prsteny a náhrdelníky
  • 3 stupně obtížnosti: 7 jednoduchých, 7 obtížnějších a 3 náročné návody
  • na přebalu knihy postupy na techniky peyotového stehu, techniku zipu, dutinky (tubulární peyot), spirály Cellini, obšívání i informace o připevění uzávěrů
  • tipy a triky

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem


K čemu je potřebný peyotový steh?

Peyotový steh je velmi oblíbenou a užitečnou technikou při korálkování. Můžete si pomocí něj vytvořit náhrdelníky, náramky, prsteny i náušnice. A nevyrobíte si podle něj žádné jednotvárné šperky. Peyotový steh využijete na obšívání kamenů, vytvoříte si ploché náramky i spirálové náhrdelníky, stejně jako nejrůznější plastické šperky.


Komu je kniha určená?

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

Jak je uvedeno výše, v knize najdete 7 jednoduchých, 7 obtížnějších a 3 náročné návody. Mezi jednoduché návody jsou zařazeny postupy na vtipné prstýnky, veselé náhrdelníky s malými trubičkami, náramek s kosočtverci nebo náhrdelník technikou tubulárního peyotu. Pro pokročilejší korálkářky jsou určeny návody na náhrdelník s kuličkami, plastický trojúhelník na stříbrné šňůře, náramky přátelství nebo spirály Cellini. Pomocí tří náročnějších návodů si pak vyrobíte náhrdelník technikou obšívání, 3 přívěsky s díly k vyměnění a náušnice s přívěskem v etno stylu.

Náročnost návodů je potřeba brát orientačně. Někomu se může jevit technika tubulárního peyotu zpočátku obtížnější, jinému se zase nemusí zdát jako nejnáročnější etno sada šperků. Pokud však s korálkováním začínáte, bude pro vás jistě vhodnější začít se snadnými návody dle označení autorky a postupovat k návodům náročnějším. Zároveň nepřehlédněte informace o technikách na zadním přebalu knihy, které se vám pro začátek budou určitě hodit. Najdete zde techniky použité u jednotlivých návodů a jakmile se s nimi seznámíte, nebude pro vás problém zvládnout ani samotné návody. Začátečníkům určitě doporučujeme se u přebalu zastavit a případně postupy i vyzkoušet, než se pustíte do díla.

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

Z uvedeného vyplývá, že je kniha vhodná jak pro ty, kteří se korálkům už nějakou dobu věnují (ať již samotnému šitému šperku nebo jinému tvoření s korálky), tak začátečníkům, kteří zde najdou vše potřebné k tomu, aby se dobrali zdárnému výsledku. Začátečníci jen budou potřebovat více času k seznámení se s technikami a následné práci na jednotlivých návodech. Jakmile se jim však povedou první návody, další už půjdou snáze a rychleji. Pokročilé korálkářky knihu využijí jako inspiraci k výrobě svých vlastních originálních šperků. Pomocí uvedených postupů objeví další možnosti výroby elegantních šperků.

 

Jsou návody snadno pochopitelné?

Všechny návody obsahují informace o použité technice, potřebném materiálu, samotný postup i předlohy (nákresy). Zároveň zde najdete užitečné tipy, které vám usnadní práci nebo vás inspirují k různým obměnám návodu. Předlohy s jednotlivými nákresy nenajdete u samotných návodů, nýbrž uprostřed knihy. Musíte tedy u tvorby šperků podle návodů buď listovat, nebo část s předlohami vyjmout, což vám orientaci a samotnou práci rozhodně usnadní a nijak to nenaruší zbývající část knihy. Přehlednější by bylo mít nákresy přímo u postupů, návody jsou však i přesto dobře pochopitelné a nákresy zřetelné. Neměli by s nimi mít tedy problém ani začínající korálkáři a korálkářky.

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemRecenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemRecenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

* Na fotech vidíte vždy jen část návodů a nákresů, abyste měli představu o jejich zpracování, celé postupy najdete až v samotné knize.


Co by vás ještě mohlo zajímat...

Je nutné pro výrobu šperků podle návodů používat jen korálky v nich uvedené?

Určitě to není nezbytně nutné. V návodech jsou uvedené přesné druhy korálků, s nimiž dosáhnete stejného výsledku, jaký vidíte na fotografiích u návodů. Je tedy vhodné řídit se rozměry korálků. Barevné varianty a výrobci jsou však již čistě na vás. Rozhodně ale volte vysoce pravidelný a kvalitní rokajl, protože ani s mírně nepravidelnými korálky nikdy nedosáhnete tak dokonalých výsledků jako na fotech. To platí nejen pro peyotový steh, ale i pro další techniky šitého šperku. Nepravidelný rokajl si nechejte na jiné způsoby korálkování, pro šité projekty volte ten vysoce pravidelný. Doporučujeme např. český rokajl Preciosa, který vám pomůže k výrobě perfektních šperků.

Proč si kupovat knihu, když najdu na různých webových stránkách návody zdarma?

Někomu stačí návody, tipy a rady v online podobě, jiný sáhne raději po knize. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Mnoho informací a postupů z knihy najdete i na internetu, kniha se však stane výborným společníkem na cestách, dovolené nebo ve chvílích, kdy už se vám jednoduše nechce koukat do monitoru.

 

Naše hodnocení

+ přehledné zpracování jednotlivých návodů

+ nechybí seznámení s potřebnými technikami

+ elegantní, efektní a zajímavé šperky

+ užitečné rady, tipy a triky

- nákresy by se nám více líbily u samotných postupů než uprostřed knihy

- řazení není od nejjednodušších návodů po náročné, ale "na přeskáčku"

=> až na malé "mouchy" užitečná příručka ve výborném poměru cena/kvalita. Za nás tedy palec nahoru.

 

Přejeme spoustu radosti při výrobě šitých šperků pomocí knihy Elegantní šperky peyotovým stehem, s využitím našich návodů na šití z korálků i podle vaší vlastní fantazie.

Autorka recenze: Zuzana Roubíčková

 

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena