e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 656 návodů zdarma

Aktuality

Dřevěné korálky květ Ø15 mm (18.05.2022)

Dřevěné korálky květ Ø15 mm
Mix barevných dřevěných korálků květů s potiskem potěší nejen korálkářky, ale i děti. Jejich velikou výhodou je lehký materiál. Dají se skvěle kombinovat s dalšími dřevěnými korálky, s kulatými ale i s dalšími zajímavými tvary. Jsou oblíbené i na výrobu lapačů snů.
Více...

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm (11.05.2022)

Kostěný zip s lampasem šíře 5 mm délka 60 cm
Kostěný zip s barevným lampasem je vhodný k našití na bundy, mikiny, vesty apod. Je dělitelný, má kovového jezdce. Šířka barevného pruhu je 2 mm.
Více...

Pletací příze Sierra 150 g (04.05.2022)

Pletací příze Sierra 150 g
Pletací příze Sierra, s podílem hřejivé vlny, je vhodná na pletení i háčkování čepic, čelenek, šálů, svetrů apod.
Více...

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka (27.04.2022)

Bavlněná látka / plátno lesní zvířátka
Bavlněnou látku zdobí obrázky lesních zvířátek. Je vhodná na šití polštářů, povlečení, hnízd pro děti, kapsářů, tašek, pytlíků apod.
Více...

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm (20.04.2022)

Dřevěné korálky nelakované Ø10 mm
Dřevěné korálky se díky většímu průvleku výborně navlékají na šňůrky, provázky apod. Lze je použít v kombinaci i s jinými tvořivými technikami např. v kombinaci s pedigem, hodí se na výrobu lapačů snů, na výrobu postaviček a zvířátek apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Recenze knihy: Elegantní šperky peyotovým stehem

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemPo delší době vám přinášíme recenzi na hobby knihu pro tvořivé duše. Tentokrát potěšíme příznivce korálků, kteří se pustili do peyotového stehu či se na to teprve chystají. Pokud zvažujete, zda vám může být kniha Elegantní šperky peyotovým stehem užitečným pomocníkem, nebo jestli je pro vás zbytečným výdajem, čtěte dále. Pokusíme se vám její obsah přiblížit.

 

Název: Elegantní šperky peyotovým stehem z japonských rokajlů a korálků Delica

Autor: Diana Averdiek

Překlad: Petra Langrová

Nakladatel: Anagram s.r.o.

Počet stran: 32 + 16 stran předloh

 

Co v knize najdete?

  • 17 návodů na náramky, náušnice, prsteny a náhrdelníky
  • 3 stupně obtížnosti: 7 jednoduchých, 7 obtížnějších a 3 náročné návody
  • na přebalu knihy postupy na techniky peyotového stehu, techniku zipu, dutinky (tubulární peyot), spirály Cellini, obšívání i informace o připevění uzávěrů
  • tipy a triky

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem


K čemu je potřebný peyotový steh?

Peyotový steh je velmi oblíbenou a užitečnou technikou při korálkování. Můžete si pomocí něj vytvořit náhrdelníky, náramky, prsteny i náušnice. A nevyrobíte si podle něj žádné jednotvárné šperky. Peyotový steh využijete na obšívání kamenů, vytvoříte si ploché náramky i spirálové náhrdelníky, stejně jako nejrůznější plastické šperky.


Komu je kniha určená?

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

Jak je uvedeno výše, v knize najdete 7 jednoduchých, 7 obtížnějších a 3 náročné návody. Mezi jednoduché návody jsou zařazeny postupy na vtipné prstýnky, veselé náhrdelníky s malými trubičkami, náramek s kosočtverci nebo náhrdelník technikou tubulárního peyotu. Pro pokročilejší korálkářky jsou určeny návody na náhrdelník s kuličkami, plastický trojúhelník na stříbrné šňůře, náramky přátelství nebo spirály Cellini. Pomocí tří náročnějších návodů si pak vyrobíte náhrdelník technikou obšívání, 3 přívěsky s díly k vyměnění a náušnice s přívěskem v etno stylu.

Náročnost návodů je potřeba brát orientačně. Někomu se může jevit technika tubulárního peyotu zpočátku obtížnější, jinému se zase nemusí zdát jako nejnáročnější etno sada šperků. Pokud však s korálkováním začínáte, bude pro vás jistě vhodnější začít se snadnými návody dle označení autorky a postupovat k návodům náročnějším. Zároveň nepřehlédněte informace o technikách na zadním přebalu knihy, které se vám pro začátek budou určitě hodit. Najdete zde techniky použité u jednotlivých návodů a jakmile se s nimi seznámíte, nebude pro vás problém zvládnout ani samotné návody. Začátečníkům určitě doporučujeme se u přebalu zastavit a případně postupy i vyzkoušet, než se pustíte do díla.

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

Z uvedeného vyplývá, že je kniha vhodná jak pro ty, kteří se korálkům už nějakou dobu věnují (ať již samotnému šitému šperku nebo jinému tvoření s korálky), tak začátečníkům, kteří zde najdou vše potřebné k tomu, aby se dobrali zdárnému výsledku. Začátečníci jen budou potřebovat více času k seznámení se s technikami a následné práci na jednotlivých návodech. Jakmile se jim však povedou první návody, další už půjdou snáze a rychleji. Pokročilé korálkářky knihu využijí jako inspiraci k výrobě svých vlastních originálních šperků. Pomocí uvedených postupů objeví další možnosti výroby elegantních šperků.

 

Jsou návody snadno pochopitelné?

Všechny návody obsahují informace o použité technice, potřebném materiálu, samotný postup i předlohy (nákresy). Zároveň zde najdete užitečné tipy, které vám usnadní práci nebo vás inspirují k různým obměnám návodu. Předlohy s jednotlivými nákresy nenajdete u samotných návodů, nýbrž uprostřed knihy. Musíte tedy u tvorby šperků podle návodů buď listovat, nebo část s předlohami vyjmout, což vám orientaci a samotnou práci rozhodně usnadní a nijak to nenaruší zbývající část knihy. Přehlednější by bylo mít nákresy přímo u postupů, návody jsou však i přesto dobře pochopitelné a nákresy zřetelné. Neměli by s nimi mít tedy problém ani začínající korálkáři a korálkářky.

Recenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemRecenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehemRecenze knihy Elegantní šperky peyotovým stehem

* Na fotech vidíte vždy jen část návodů a nákresů, abyste měli představu o jejich zpracování, celé postupy najdete až v samotné knize.


Co by vás ještě mohlo zajímat...

Je nutné pro výrobu šperků podle návodů používat jen korálky v nich uvedené?

Určitě to není nezbytně nutné. V návodech jsou uvedené přesné druhy korálků, s nimiž dosáhnete stejného výsledku, jaký vidíte na fotografiích u návodů. Je tedy vhodné řídit se rozměry korálků. Barevné varianty a výrobci jsou však již čistě na vás. Rozhodně ale volte vysoce pravidelný a kvalitní rokajl, protože ani s mírně nepravidelnými korálky nikdy nedosáhnete tak dokonalých výsledků jako na fotech. To platí nejen pro peyotový steh, ale i pro další techniky šitého šperku. Nepravidelný rokajl si nechejte na jiné způsoby korálkování, pro šité projekty volte ten vysoce pravidelný. Doporučujeme např. český rokajl Preciosa, který vám pomůže k výrobě perfektních šperků.

Proč si kupovat knihu, když najdu na různých webových stránkách návody zdarma?

Někomu stačí návody, tipy a rady v online podobě, jiný sáhne raději po knize. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Mnoho informací a postupů z knihy najdete i na internetu, kniha se však stane výborným společníkem na cestách, dovolené nebo ve chvílích, kdy už se vám jednoduše nechce koukat do monitoru.

 

Naše hodnocení

+ přehledné zpracování jednotlivých návodů

+ nechybí seznámení s potřebnými technikami

+ elegantní, efektní a zajímavé šperky

+ užitečné rady, tipy a triky

- nákresy by se nám více líbily u samotných postupů než uprostřed knihy

- řazení není od nejjednodušších návodů po náročné, ale "na přeskáčku"

=> až na malé "mouchy" užitečná příručka ve výborném poměru cena/kvalita. Za nás tedy palec nahoru.

 

Přejeme spoustu radosti při výrobě šitých šperků pomocí knihy Elegantní šperky peyotovým stehem, s využitím našich návodů na šití z korálků i podle vaší vlastní fantazie.

Autorka recenze: Zuzana Roubíčková

 

Vložit příspěvek

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2022 - všechna práva vyhrazena