e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 653 návodů zdarma

Aktuality

Sada látek na patchwork (14.10.2020)

Sada látek na patchwork
Sadu barevných látek využijete na patchwork. Pečlivě je skládáme z nejlepších vzorů, které najdete u nás v obchodě. Najdete mezi nimi dětské vzory, srdíčka, květy, puntíky i jednobarevné látky - vybere si každý. Látky v sadách barevně ladí. Každá sada je elegantně převázaná saténovou mašlí s logem firmy Stoklasa. Neváhejte a pusťte se do výroby ubrusů, prostírání, polštářků apod.
Více...

Balicí papír 70x200 cm (07.10.2020)

Balicí papír 70x200 cm
Balicí papír v přírodním stylu dodá vašim zabaleným dárkům rustikální charakter s ekologickým přístupem. Z pohledové strany je hustě žebrovaný. Je dostatečně pevný, hodí se i na zabalení kytice nebo výrobu kornoutů. V scrapbookingu s ním můžete ozdobit pozvánky, přání, deníky, krabičky apod. Skvěle poslouží i jako výplňový materiál do krabic. Prodává se v roli, která je zabalená do ochranné fólie.
Více...

Vánoční monofilová stuha hvězdy (30.09.2020)

Vánoční monofilová stuha hvězdy
Monofilová stuha s potiskem malých hvězdiček je pevná, poloprůsvitná, oboustranná. Použití: Stuhu můžete využít na výrobu různých dekorací. Hodí se na aranžování adventních věnců, ikeban, slavnostních tabulí apod. Můžete s ní i elegantně zabalit dárky.
Více...

Dekorace anděl s glitry (23.09.2020)

Dekorace anděl s glitry
Dekorační andělé jsou vyrobení z překližky a z obou stran posypaní třpytivými glitry. Můžete je nalepit na věnce, do květinových vazeb nebo je využít jako netradiční ozdobu dárků.
Více...

Bavlněná látka liška (16.09.2020)

Bavlněná látka liška
Bavlněnou látku s designem lišek využijete na šití polštářů, povlečení, závěsů, pytlíků, tašek, mantinelů do postýlek i hnízd pro děti. Je vhodná také na šití roušek.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Velikonoční pomlázka pletená z pedigu!

Návod na pletení velikonoční pomlázky z pedigu

Pomlázka je vysoce tradiční záležitost, pro mnohé muže až srdcová. Žádné správné Velikonoce se bez ní neobejdou. Zkuste si s vaším malým synem, kamarádem či vnoučkem uplést třeba jeho první pomlázku ze skvělého moderního materiálu - pedigu! Připravili jsme pro vás návod, se kterým vše hravě zvládnete. Vytvoříte si klasickou pomlázku s jozefínským uzlem. Práce s pedigem je příjemná a navíc vám nabízí možnost volby veselých barev. Pak už zbývá jen trochu trpělivosti a píle a hlavně chuť do tvoření!


Materiál a pomůcky:

 

- pedig barevný nebo přírodní tloušťka 2,25 (2,5 mm) a 1,5 mm

- štípací kleště - v našem eshopu Stoklasa.cz vám nabízíme velmi kvalitní štípací kleště


Postup:


Před prací pedig namočíme na 5 minut do vlažné vody, změkne a dobře se s ním pracuje, neláme se.

1. Nejprve si uvážeme jozefínský uzel, pro jednoduchost je názorně nafocený s použitím jednoho prutu.

Při pletení pomlázky použijeme pruty 4 s délkou 180 cm.


2. Pod uzlem svážeme všechny pruty tenčím pedigem, nebo provázkem či stuhou. Svázat můžeme jednoduše omotáním a zasunutím konců pedigu mezi pruty, nebo stejným způsobem jako na konci pomlázky.


3. Teď už 8 prutů si rozdělíme do dvou skupin 4+4.


4. První krok. Začínáme plést prvním prutem ze skupinky vlevo. Prut vedeme mezi dva a dva pruty z pravé skupinky prutů zevnitř ven, kolem dvou spodních prutů této skupinky a zařadíme ho na konec první skupinky prutů. Opět máme rozdělené pruty na 4 a 4.


5. Druhý krok. Vezmeme si první prut z pravé skupinky prutů a vedeme ho vlevo mezi 2 a 2 pruty zevnitř ven, pak kolem dvou zadních prutů až zpátky na konec pravé skupinky prutů.


6. Střídavě bereme vždy jeden prut zprava a zleva, čím postupujeme pořád dál v pletení pomlázky.


7. Na konci pomlázku ukončíme omotáním pomocí tenčího pedigu. Vytvoříme si smyčku a začneme omotávat podle obrázku.

Na konci protáhneme konec pedigu, s kterým jsme omotávali, přes smyčku a tahem druhého konce smyčku zatáhneme.

Pomlázka je připravená, stačí už jenom zavázat stuhu a můžeme vyrazit na koledu. Vyberte si z rozličného množství velikonočních dekorací, nabízených v našem eshopu Stoklasa.cz, jimiž doladíte nejen svoji pomlázku, ale i celý byt. Doporučujeme např. úžasné stuhy s jarmíni motivy. Vybere si jistě každý. A vaše pomlázka tak bude naprosto dokonalá.

Jak vidíte, pomlázka s jozefínským uzlem upletená z pedigu už nyní vzbuzuje velikonoční atmosféru, působí svěže a hravě. Především menší koledníci ji určitě ocení. Užijte si velikonoční svátky, ať již tradičně nebo po svém. A nejlépe - s pomlázkou podle našeho návodu!

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena