e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 613 návodů zdarma

Aktuality

Pletací příze Macrame (23.01.2020)

Pletací příze Macrame
Příze Macrame Cotton připomíná provázek a je doplněna třpytivým lurexem. Využijete ji na pletení nebo háčkování pufů, košíků, koberečků i tašek.
Více...

Prýmek s kamínky (09.01.2020)

Prýmek s kamínky
Nažehlovací prýmek s broušenými kamínky je velice praktický. Ušetří spoustu práce při zdobení oděvů. Díky broušeným kamínkům se oslnivě leskne. Jeho základem je lepící vrstva, která po nažehlení pevně drží na oděvu. Prýmek si můžete nastříhat dle potřeby.
Více...

Lurexová šňůrka (12.12.2019)

Lurexová šňůrka
Splétaná šňůrka se elegantně třpytí díky lurexovému vláknu. Nevšedně s ní zabalíte a ozdobíte dárky, využijete k různým dekoračním účelům, nebo ji můžete použít jako navlékací materiál při výrobě náhrdelníků, náramků, apod.
Více...

Dřevěná vánoční dekorace (05.12.2019)

Dřevěná vánoční dekorace
Dřevěné vánoční dekorace ve tvaru hvězdy, srdce a stromku mají malovaný povrch. Díky připevněnému poutku z eko kůže je můžete pověsit na stromek, na dveře, do oken nebo volně do prostoru.
Více...

Háček na háčkování vel. 25 (27.11.2019)

Háček na háčkování vel. 25
Háček na háčkování je díky své velikosti skvělý na háčkování hrubé vlny, např. ovčího rouna nebo Marshmallow. Můžete s ním uháčkovat deky, koberečky, povlaky na polštáře, šály apod.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Velikonoční pomlázka pletená z pedigu!

Návod na pletení velikonoční pomlázky z pedigu

Pomlázka je vysoce tradiční záležitost, pro mnohé muže až srdcová. Žádné správné Velikonoce se bez ní neobejdou. Zkuste si s vaším malým synem, kamarádem či vnoučkem uplést třeba jeho první pomlázku ze skvělého moderního materiálu - pedigu! Připravili jsme pro vás návod, se kterým vše hravě zvládnete. Vytvoříte si klasickou pomlázku s jozefínským uzlem. Práce s pedigem je příjemná a navíc vám nabízí možnost volby veselých barev. Pak už zbývá jen trochu trpělivosti a píle a hlavně chuť do tvoření!


Materiál a pomůcky:

 

- pedig barevný nebo přírodní tloušťka 2,25 (2,5 mm) a 1,5 mm

- štípací kleště - v našem eshopu Stoklasa.cz vám nabízíme velmi kvalitní štípací kleště


Postup:


Před prací pedig namočíme na 5 minut do vlažné vody, změkne a dobře se s ním pracuje, neláme se.

1. Nejprve si uvážeme jozefínský uzel, pro jednoduchost je názorně nafocený s použitím jednoho prutu.

Při pletení pomlázky použijeme pruty 4 s délkou 180 cm.


2. Pod uzlem svážeme všechny pruty tenčím pedigem, nebo provázkem či stuhou. Svázat můžeme jednoduše omotáním a zasunutím konců pedigu mezi pruty, nebo stejným způsobem jako na konci pomlázky.


3. Teď už 8 prutů si rozdělíme do dvou skupin 4+4.


4. První krok. Začínáme plést prvním prutem ze skupinky vlevo. Prut vedeme mezi dva a dva pruty z pravé skupinky prutů zevnitř ven, kolem dvou spodních prutů této skupinky a zařadíme ho na konec první skupinky prutů. Opět máme rozdělené pruty na 4 a 4.


5. Druhý krok. Vezmeme si první prut z pravé skupinky prutů a vedeme ho vlevo mezi 2 a 2 pruty zevnitř ven, pak kolem dvou zadních prutů až zpátky na konec pravé skupinky prutů.


6. Střídavě bereme vždy jeden prut zprava a zleva, čím postupujeme pořád dál v pletení pomlázky.


7. Na konci pomlázku ukončíme omotáním pomocí tenčího pedigu. Vytvoříme si smyčku a začneme omotávat podle obrázku.

Na konci protáhneme konec pedigu, s kterým jsme omotávali, přes smyčku a tahem druhého konce smyčku zatáhneme.

Pomlázka je připravená, stačí už jenom zavázat stuhu a můžeme vyrazit na koledu. Vyberte si z rozličného množství velikonočních dekorací, nabízených v našem eshopu Stoklasa.cz, jimiž doladíte nejen svoji pomlázku, ale i celý byt. Doporučujeme např. úžasné stuhy s jarmíni motivy. Vybere si jistě každý. A vaše pomlázka tak bude naprosto dokonalá.

Jak vidíte, pomlázka s jozefínským uzlem upletená z pedigu už nyní vzbuzuje velikonoční atmosféru, působí svěže a hravě. Především menší koledníci ji určitě ocení. Užijte si velikonoční svátky, ať již tradičně nebo po svém. A nejlépe - s pomlázkou podle našeho návodu!

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena