e-shop Stoklasa.cz

Aktuálně 654 návodů zdarma

Aktuality

Minky hladké / jemný plyš (21.10.2020)

Minky hladké / jemný plyš
Minky jsou velmi příjemné, měkké a hebké na dotek. Využijete je všude tam, kde vyžadujete měkký materiál - na spodní strany dek, do dětských zavinovaček, na čepice, nákrčníky i župany.
Více...

Sada látek na patchwork (14.10.2020)

Sada látek na patchwork
Sadu barevných látek využijete na patchwork. Pečlivě je skládáme z nejlepších vzorů, které najdete u nás v obchodě. Najdete mezi nimi dětské vzory, srdíčka, květy, puntíky i jednobarevné látky - vybere si každý. Látky v sadách barevně ladí. Každá sada je elegantně převázaná saténovou mašlí s logem firmy Stoklasa. Neváhejte a pusťte se do výroby ubrusů, prostírání, polštářků apod.
Více...

Balicí papír 70x200 cm (07.10.2020)

Balicí papír 70x200 cm
Balicí papír v přírodním stylu dodá vašim zabaleným dárkům rustikální charakter s ekologickým přístupem. Z pohledové strany je hustě žebrovaný. Je dostatečně pevný, hodí se i na zabalení kytice nebo výrobu kornoutů. V scrapbookingu s ním můžete ozdobit pozvánky, přání, deníky, krabičky apod. Skvěle poslouží i jako výplňový materiál do krabic. Prodává se v roli, která je zabalená do ochranné fólie.
Více...

Vánoční monofilová stuha hvězdy (30.09.2020)

Vánoční monofilová stuha hvězdy
Monofilová stuha s potiskem malých hvězdiček je pevná, poloprůsvitná, oboustranná. Použití: Stuhu můžete využít na výrobu různých dekorací. Hodí se na aranžování adventních věnců, ikeban, slavnostních tabulí apod. Můžete s ní i elegantně zabalit dárky.
Více...

Dekorace anděl s glitry (23.09.2020)

Dekorace anděl s glitry
Dekorační andělé jsou vyrobení z překližky a z obou stran posypaní třpytivými glitry. Můžete je nalepit na věnce, do květinových vazeb nebo je využít jako netradiční ozdobu dárků.
Více...
Zobrazit i starší aktuality

Zvířátko z gumiček - návod na křečka

Návod na zvířátko z gumiček

Pro ty z vás, kteří jste podlehli gumičkování, máme další návod. Tentokrát si vyzkoušíme zvířátko, kterému jsme dali pracovní název Proužek. Připomíná křečka, morče nebo myšku, změnou uší z něj můžete udělat králíčka. To už záleží na vaší fantazii. V našem návodu se naučíte základní kroky, pracovat budete na stavu. Zvířátko je proužkované hlavně z důvodu snadnější orientace v jednotlivých řadách. Pro lepší viditelnost průhledného stavu jsou fotky foceny na černém pozadí.
Návod je určen pro pokročilejší, kteří už mají s gumičkováním na stavu zkušenost.

Můžete si vyzkoušet i naše jednodušší návody na výrobky z gumiček. Dobrá zpráva - gumičky z našeho e-shopu jsou na základě chemické analýzy zcela bezpečné.

Budete potřebovat:

- Gumičkový stav
- Háček
- Esíčkovou koncovku
- Sadu barevných gumiček
- Velký dřevěný korálek ve tvaru olivy (nebo cokoliv podobného na vycpání tělíčka)

*Háček a koncovka bývá přiložena v každém gumičkovém balíčku, máme na mysli tedy komponenty pro gumičkování určené, nejde o klasické pletací zboží.

 

Postup práce:

Náš stav je složený ze tří řad hrotů, které si můžete libovolně nastavit podle potřeby. Na výrobu zvířátka budete potřebovat prostřední řadu hrotů vepředu – do tvaru špice. Můžete využít i kratší gumičkový stav, protože nebudeme využívat celou délku dlouhého stavu. Budeme tkát velkou dutinku, kterou vycpeme korálkem a na obou koncích uzavřeme.


Nejprve si nachystáme oči. Háčkem si namotejte černou gumičku 4x dokola a další bílou dvojitou gumičku protáhněte dovnitř těchto oček. Oči budete potřebovat 2x.


Podobným způsobem nachystáme tlapky a uši. 4x omotáme 2 hnědé gumičky za sebou na háček a protáhneme jimi další hnědou dvojitou. Takovéto zámotky budeme potřebovat 4 na tlapky a 2 na uši. (Samozřejmě si můžete zvolit jakoukoliv jinou barvu, záleží jen na vás.)


A teď již budeme gumičkovat na stavu tělo Proužka. První řadu navlékáme pouze jednou žlutou gumičkou postupně po celém obvodu, další řady se již budou dělat z dvojitých gumiček, aby měl Proužek větší pevnost. Postupujte dokola, aby vám postupně vznikala návaznost gumiček na sebe a byly provázané.


Nyní to samé zopakujte s dvojitými modrými gumičkami. Začněte opět na špici a postupujte dokola až opět na začátek.


Celou dutinku budeme gumičkovat z vnějšího okraje směrem dovnitř. Háčkem přetáhněte obě žluté gumičky na začátku (špici) jako vidíte na obrázcích.


Pak stejným stylem, tzn. zevně dovnitř ugumičkujte vše po celém obvodu.


Další řada bude z růžových gumiček (nezapomeňte, že dvojitých).

Ugumičkujte spodní modré přes růžové. Pak na hroty navlékněte bílou řadu, ovšem pozor, z jedné strany místo gumiček přidáme nachystané oči.


Teď ugumičkujte spodní růžové gumičky přes bílé.


Potřebujeme přidat uši a nožičky. Na ty použijeme předem nachystané hnědé zámotky. Jde o to, navléci uši a nožky na bílou řadu. Hnědé gumičky si nachystáme na háček.

Tímto háčkem sejmeme bílé gumičky na rohovém hrotu. Hnědé gumičky přetáhneme z háčku doprostřed bílých a opět bílé vrátíme zpět na hrot. Totéž uděláme i na ostatních rohových hrotech. Pro lepší orientaci si nyní uvědomte, že hnědé gumičky vedle očí budou uši, na opačné straně jsou nožičky.


Nyní pleteme stále stejně, přidáváme další řady – zelenou, fialovou, žlutou a červenou. Nyní na červenou opět na dolní rohové hroty umístíme zbylé dvě nožičky.


Pokračujeme dalšími řadami – bílou, růžovou a modrou. Modrou řadu již neděláme dvojitými gumičkami, ale pouze jednou gumičkou, aby se nám práce na konci lépe stáhla.


Poslední řadu sejmeme rovnoměrně na dva háčky – na každou stranu jeden. Nachystáme si ocásek, který vypadá stejně jako nožička (uprostřed mohou být klidně 3 gumičky, aby byl větší). Ocásek nasadíme šikmo mezi háčky.


Nyní musíme všemi očky protáhnout dvojitou gumičku (pro větší pevnost) a na konci ji protáhnutím jednoho konce do druhého uzavřít a zaesíčkovat. Esíčko schováme nejbližší dírkou dovnitř. Vnitřek zvířátka můžeme z druhé strany vycpat korálkem ve tvaru olivy nebo něčím podobným.
Ještě je potřeba uzavřít druhou stranu.


Postupujeme stejně, tentokrát bez ocásku. Gumičky sejmeme na háčky, protáhneme jimi žluté a uzavřeme. V našem případě jsme nebyli s výsledkem spokojeni, protože korálek byl trochu delší a nepěkně prosvítal, tak jsme se rozhodli, že ho ještě trochu zamaskujeme.

Kolem středu jsme vetkali ještě další gumičky dokola, aby se celý čumák zpevnil.


Koncem poslední žluté gumičky provlečte červenou, dejte oba konce k sobě a připojte esíčko. Ve vhodném místě jej zastrčte do spodu, aby vám vzniknul čumáček.

A křeček z gumiček je hotový. Stálo nás to trochu pečlivosti, času a trpělivosti, ovšem výsledek stojí za to - máme roztomilou hračku z moderního materiálu. Pro představu velikosti přidáváme foto křečka v dlani.

Tento návod pro vás zpracovala paní Lucie Zmijová.

Barevným kombinacím se meze nekladou. My zvolili barevného duhového proužka, ovšem kombinace jsou prakticky libovolné. Zde je foto křečka v jednodušší barevné kombinaci pro vaši inspiraci.

Veškeré nutné potřeby pro gumičkování koupíte na našem eshopu Stoklasa.cz zejména v kategorii gumičky a boxy pro výrobu (nejen) náramků.

Přejeme Vám mnoho radosti z tvorby!

O nás

Provozovatel portálu

Stoklasa textilní galanterie s.r.o.

Průmyslová 934/13

747 23 Bolatice

www.stoklasa.cz

koralky.stoklasa na Facebookukoralky.stoklasa na Pinterestu

Doporučujeme

E-shop Stoklasa.cz je lídrem v oblasti textilní galanterie, korálků, bižuterních komponentů, svatebních dekorací, bižuterie a módních doplňků, jako jsou šály, šle či šátky.

Firma Stoklasa plní svým zákazníkům přání také prostřednictvím prodejen Stoklasa. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Olomouci a Zlíně.

(c) Stoklasa textilní galanterie s.r.o.
2006 - 2020
- všechna práva vyhrazena